☆☆PowerVU☆☆ Windows Phone Yok Oluyor

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
38,209
Tepkime puanı
1,230
Puanları
262
Windows Phone Yok Oluyor
Microsoft tarafından geliştirilen Windows Phone işletim sistemli telefonlara çok fazla ilgi gösterilmemesi bu bölümün kapatılabileceği şeklinde yorumlandı.

Microsoft’un mobil sektöre giriş yaptığı ilk günden itibaren yüksek satış rakamlarına ulaşamaması bu konuda ciddi bir sorun yaratıyor. Üstelik son zamanlarda kullanım oranları yüzde 5’in altına düşen Windows Phone işletim sisteminin geleceği ile ilgili ciddi endişeler hakim olurken yapılan son araştırmalarda 2016 yılında sadece 2 milyon satış yapılması kullanıcıların artık Windows Phone işletim sistemine sahip telefonlara ilgi göstermediğini de gösterdi.

2015 yılı içerisinde 8.5 milyon cihat satmayı başaran Microsoft 2016 yılında oldukça düşüş yaşamış durumda. Rakamların 2 milyonun altında ulaşması bu konuda ilginin çok daha düştüğünü gösterirken Google Android ve Apple iOS işletim sistemleri Windows Phone için ciddi bir hakimiyet kurmuş durumda. Bu durum kullanıcıların daha çok diğer iki seçeneği tercih etmesine neden olurken Microsoft'un bu konuda yapabileceği pek bir işlem de bulunmuyor.

Şirketin önümüzdeki yıl yeni telefon modelleri ile piyasaya çıkması beklenirken 2017 yılında da benzer durumların yaşanmasının ardından mobil sektörün kapatabileceği konuşuluyor.