☆☆PowerVU☆☆ Windows Phone Telefonlar için Geliştirdiği Uygulamasını Windows Store'da Yayınladı

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
38,209
Tepkime puanı
1,230
Puanları
262
Anadolu Ajansı, Windows Phone Telefonlar için Geliştirdiği Uygulamasını Windows Store'da Yayınladı

Dünyanın önde gelen ilk 10 haber ajansından biri olan Anadolu Ajansı, Windows Phone platformu için mobil uygulamasını kullanıma sundu.

Türkiye’nin en büyük dünyanın ise ilk 10 büyük haber ajansı arası da yer alan Anadolu Ajansı, Windows Phone platformu için geliştirdiği mobil uygulamasını Windows Store uygulama mağazasında kullanıma sundu.
Anadolu Ajansı'nın web sitesindeki içeriklere mobil cihazlardan hızlı ve kolay erişim sağlayan uygulama, "manşet, son haberler, fotoğraflar, videolar, infografik, AA ürünler ve iletişim" olmak üzere 7 ana kategoriden oluşuyor. Ana sayfada, ana manşet ve alt manşet haberleri, editörün seçtiği haberler ve diğer kategorilere ait en güncel haberlerle fotoğraf, video ve infografik galerileri yer alıyor. Manşet dışındaki her bir kategoride son 3 güne ait en güncel haberler yayımlanıyor.
AA, bunun yanı sıra mobil uygulamalarında bir dizi iyileştirme ve yenilik yaparken, kullanıcılara haber, fotoğraf, video ve infografik alanında herhangi bir içerik araması yapabilme olanağı sunuyor.

AA Windows Phone Uygulaması Özellikleri


  • Dünya genelindeki son gelişmeler ve olaylardan haberiniz olsun
  • Haber çeşitliliğini keşfedin
  • Dünyanın her köşesindeki AA muhabirleri tarafından size ulaştırılan haber, fotoğraf ve videoların ayrıcalığını yaşayın

Anadolu Ajansı'nın resmi "Windows Phone" uygulamasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Anadolu Ajansı Bilgi ve İletişim Teknolojileri Direktörü Yakup Şıvka, ajansın bilişim ve iletişim teknolojileri konusunda medya sektöründe öncü rol oynamaya devam ettiğini söyledi.
Kurum olarak mobil platformlara yönelik çözümlere büyük önem verdiklerini vurgulayan Şıvka, "iOS, Android ve akıllı saatlerden sonra Windows Phone işletim sistemine sahip mobil cihazlar için de haber uygulamamız oldu. Her ne kadar Windows Phone dünyasındaki cihaz sayıları düşük olsa da biz iOS ve Android marketlerdeki uygulamalarımızla aynı kalite ve içeriğe sahip bir uygulama yazdık. Bunun içerik açısından piyasadakilerin en kalitesi olduğunu söyleyebilirim." dedi.