☆☆YAZILIM☆☆ [Windows Phone] Günün Windows Phone uygulaması

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
38,209
Tepkime puanı
1,230
Puanları
262
Asphalt Xtreme yarış oyunu Android ve iOS için indirmeye sunulduYarış oyunu türünün mobil sektördeki en popüler serisi Asphalt, bugün yeni bir yapımla mobil oyuncuların karşısına çıktı.
Paris merkezli geliştirici Gameloft, önceki yapımlarından daha farklı bir oynanış tarzı benimseyen Asphalt Xtreme oyununu ücretsiz olarak indirmeye sundu.

Beş farklı oyun modu, sekiz kişiye kadar çoklu oyuncu yarışları, 35 farklı araç ve dünyanın çeşitli bölgelerinden esinlenilerek modellenen yarış ekosistemleriyle oyunseverleri "off-road" yarışlarına çağıran Asphalt Xtreme, maalesef ücretli bir çıkış yerine günümüzde mobil oyunların en büyük sıkıntısı olan 'freemium' modelini benimsiyor. Oyunun uygulama içi ödeme sisteminde nasıl bir dengenin mevcut olduğu henüz netleşmiş olmasa da oyuncuyu kısıtlayan bu iş modelinin bir ümit vaat eden oyunda daha tercih edilmesi üzücü.Uygulamayı İndirinUygulamayı App Store'dan indirmek için tıklayın.
Uygulamayı Google Play Store'dan indirmek için tıklayın.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
38,209
Tepkime puanı
1,230
Puanları
262Gebze'de faaliyete geçirdiği Türkiye'nin en büyük veri merkezini beslemek üzere yeni servislerini birer birer kullanıma sunan Turkcell, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında "Yaani" adını verdiği arama motorunu tanıttı. Mobil odaklı bir arama motoru olacağı ifade edilen Yaani, Türkiye'de büyük veri platformu oluşturma çalışmalarında kritik rol oynayacak.

Bugünden itibaren Android ve iOS cihazlarına indirilecek Yaani uygulamasıyla erişilebileceği belirtilen yerli arama motoru, kullanıcıların tüm verilerini ülke içerisinde tutarak hem güvenliği artıracak hem de yabancı platformların veri üzerinden elde ettiği kazancın ülkemizde kalmasını sağlayacak. Yaani uygulamasını bir mobil tarayıcıya dönüştürmek istediklerini belirten Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu, arama motorunun masaüstü sürümünün aralıkta hazır olacağını ekledi.

Nokia Here harita hizmetleri desteğiyle navigasyon, Google'nin Knowledge Graph fonksiyonuna benzer şekilde hızlı arama sonucu görüntüleme ve Türkçe'ye hakim algoritma sayesinde daha başarılı arama kabiliyetine sahip Yaani'nin sadece Türkiye'yi değil, Ortadoğu ve Rusya'yı da içine alan daha geniş bir coğrafyada yaygınlaştırılması için çalışma yapılacak.
Uygulamayı İndirin


Uygulamayı App Store'dan indirmek için tıklayın.Uygulamayı Google Play Store'dan indirmek için tıklayın.