Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

En çok mesaj
Kullanıcı
NEWS SPORTS Spor Toto Süper Lig 2018/2019 Sezonu Transfer Haberleri

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Soner Aydoğdu imzayı attı!

Medipol Başakşehir, geride kalan sezonu Teleset Mobilya Akhisarspor'da geçiren Soner Aydoğdu'yu kadrosuna kattı.

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübünden yapılan açıklamada, "Kulübümüz, başarılı futbolcu Soner Aydoğdu ile 3 yıllık anlaşmaya varmıştır. Yeni transferimiz Soner Aydoğdu'ya, 'aramıza hoş geldin' diyor, turuncu-lacivertli formamız altında başarılar diliyoruz." denildi.

Soner'in kendisini turuncu-lacivertli renklere bağlayan imzayı kulübün asbaşkanı Mustafa Saral'ın da yer aldığı törenle attığı bildirildi.

2015-2016 sezonunun devre arasında Teleset Mobilya Akhisarspor'a transfer olan Soner, 2,5 sezon yeşil-siyahlı ekibin formasını giydi. 27 yaşındaki orta saha oyuncusu, geride kalan sezon ligde 28 müsabakada 7 gol kaydetti.

Soner Aydoğdu, kariyerinde Gençlerbirliği, Hacettepe ve Trabzonspor formaları da giydi.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Çaykur Rizespor, Samudio ile yeniden anlaştı

Spor Toto 1. Lig'i şampiyon tamamlayarak Süper Lig'e yükselen Çaykur Rizespor, Paraguaylı oyuncusu Braian Samudio ile yeniden anlaştı.

Yeşil-mavili kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "Geçen sezon Spor Toto 1. Lig'de 20 gol atarak ligde gol kralı olan Paraguaylı yıldız futbolcu Braian Samudio ile 3 yıllık anlaşmaya varıldı. Çaykur Rizespor ailesi olarak Samudio'nun başarılarının devamını ve iç transferde gerçekleşen bu güzel gelişmenin hayırlı olmasını diliyoruz." ifadesine yer verildi.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Talisca'nın Beşiktaş macerası sona erdi

Anderson Talisca'nın Beşiktaş macerası resmen sona erdi. İki yıl önce Benfica'dan kiralanan ve oynadığı futbolla tüm otoritelerin taktirini kazanan Brezilyalı yıldız, taraftarlarında sevgilisi olmuştu.

Satın alma opsiyonlu kiralanan Talisca'nın 21 milyon avroluk bonservisi için Portekiz kulübü ile pazarlıklarda bulunan Beşiktaş, istediği sonuca ulaşamadı.

Siyah beyazlı ekibin 31 Mayıs'a kadar olan opsiyonu kullanmaması üzerine Talisca, Benfica'ya geri döndü.

Süper Lig'de Sivasspor maçı sonrası açıklamalarda bulunan Brezilyalı oyuncu, Beşiktaşlı taraftarlara veda etmişti.

Portekiz'de de kalması beklenmeyen Anderson Talisca'nın kariyerini İngiltere veya İtalya'da sürdüreceği iddia ediliyor.

Brezilyalı yıldız Beşiktaş'ta geçirdiği 2 sezonda 1 şampiyonluk yaşarken, oynadığı 80 maçta, 37 gol ve 14 asistlik bir performans sergilemişti.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Alanyaspor'da Mesut Bakkal için karar verildi

Aytemiz Alanyaspor, Teknik Direktör Mesut Bakkal'ın sözleşmesinin uzatıldığını açıkladı.

Spor Toto Süper Lig'de 2017-2018 sezonunu 40 puanla 12. sırada tamamlayan Aytemiz Alanyaspor'da deneyimli çalıştırıcı Mesut Bakkal'ın sözleşmesi uzatıldı.

Aytemiz Alanyaspor'un resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Kulübümüz 2018-2019 sezonu için teknik direktörümüz Mesut Bakkal ve ekibi ile yeniden anlaşmaya vardı. Resmi imzalar önümüzdeki günlerde atılacak."

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Koita'dan 3 yıllık imza

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa, 27 yaşındaki Fransız forveti Bangaly-Fode Koita'nın sözleşmesini 3 yıl uzattı.

Kasımpaşa Kulübünden yapılan açıklamada, "Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan oyuncumuz Bangaly-Fode Koita, Kemerburgaz Tesisleri'nde, Sportif Direktörümüz Bekir Nursal Bilgin'in de hazır bulunduğu imza töreninde kendisini 3 yıllığına Kasımpaşa'mıza bağlayan sözleşmeye imza attı." ifadeleri kullanıldı.

Koita, 2016-2017 sezonu başında Kasımpaşa'ya transfer olmuştu.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Ertuğrul Sağlam imzayı attı

Kayserispor, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. İmza töreninde konuşan Sağlam, "Türk futboluna altın harflerle yazılacak yeni bir başarını hikayesinin temelleri bugün burada atılıyor" dedi.

Kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreninde konuşan Kayserispor Kulüp Başkan Erol Bedir, "Bugün güzel bir havada güzel bir başlangıç için birlikteyiz. Biraz sonra atacağımız imzalarımızın hep Kayseri'ye hem Kayserispor'a hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Dün itibariyle Sumudica ile yollarımızı karşılıklı görüşerek ayırdık. En ufak bir sıkıntı yaşamadan, birbirimizi kırmadan ayrıldık. Ayrılmamızın önemli sebepleri vardı ama en önemlisi, ikinci yarıda Kayserispor'a yakışmayan oyun ve skorlardı. Bunun sebeplerini tespit edemediğimiz için ayrılık kaçınılmaz oldu'' ifadelerini kullandı.

''Telefonda 15 dakika bile konuşmadık''

Biraz önce havaalanında hocamızı çiçeklerle uğurladık. Hocamızla ayrıldıktan sonra hemen Kayserispor'a hoca bulmak için düşünmeye başladık. Bu arada çok değişik kişilerin Kayserispor'da çalışmak istediklerini öğrendim. Bu beni mutlu etti. Bizim de gönlümüzde birileri vardı, ben de Ertuğrul hocamızı aradım çalışmasını, kariyerini ve kişiliğini çok yakından bildiğim bir arkadaşımız. Kendisini Kayserili gibi hisseden ve buraya emek vermiş bir hocamız. Bana göre yarım kalan bir sevda var ve o sevdanın tamamlanması lazım. Telefonda 15 dakika bile konuşmadık. 'Başkanım Kayseri benim ikinci memleketim, ben orada kariyer yapmaya başladım ve o kariyer bana uğurlu geldi. Eğer Anadolu'da çalışacaksam, bunun adı Kayserispor'dur' dedi. Bugün itibariyle geldi. Hasret giderdik ve Kayserispor'u nasıl yukarılara çıkaracağımızı konuştuk" ifadelerini kullandı.

''Çok mutlu ve gururluyum''

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam da, "Bugün güzel bir gün. Hepimizin beklediği Ramazan'ın ilk günü. Her şeyden önce Ramazan ile başlayan bu birlikteliğin hayırlı olacağına inanıyorum. Burada olmama vesile olan Kayserispor taraftarına, başkanımıza ve onunla fikir birliği yapan herkese çok teşekkür ederim. Çok mutlu ve gururlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Kayseri'ye indiğim zaman kendi memleketimize gelmiş olmanın huzuru içimi kapladı. Uzun yıllar sonra tekrar Kayseri'de olmanın heyecanını yaşıyorum. İnşallah Türk futboluna altın harflerle yazılacak yeni bir başarını hikayesinin temelleri bugün burada atılıyor. Herkes iyi niyetli" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından sözleşme imzalandı.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Hasan Hüseyin Acar Kayserispor'da

Kayserispor, Eskişehirspor'un genç orta saha oyuncusu Hasan Hüseyin Acar'la 3 yıllık sözleşme imzaladı. Acar, sarı-kırmızılı kulüpte imza attıktan sonra 29 Haziran'da ilk hazırlık kampına gelmek üzere Kayseri'den ayrıldı.

Sarı-kırmızılı ekibin yeni teknik direktörü Ertugrul Sağlam'ın Eskişehirspor'da görev yaparken kadroya aldığı ve çok başarılı bulduğu 23 yaşındaki orta saha oyuncusu Hasan Hüseyin Acar, geçtiğimiz sezon Eskişehirspor forması altında 33 maçta 9 gol atıp 11 asist yapmıştı. Ertuğrul Sağlam ile birlikte Kayseri'ye gelen Acar, kulüp Başkanı Erol Bedir ve transfer komitesi ile yaptığı görüşmenin ardından resmi sözleşmeyi imzalayıp, Kayserisporlu oldu.

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, sarı-kırmızılı takımın Antalsporlu Sakıb'tan sonra 2'nci transferini Hasan Hüseyin Acar ile gerçekleştirdiğini söyledi.

Bedir, ''Bir çok Süper Lig takımının istediği ve transfer listesinde yer alan Hasan ile 3 yıllık sözleşme imzaladık. Kendisi teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam'ın yakından tanıdğı ve Türk futboluna kazandırdığı yetenekli ve genç bir isim. Kayserisporumuza hayırlı uğurlu olsun'' dedi.

Öte yandan, Hasan Hüseyin Acar'ın transferi ve 29 Haziran'da başlayacak birinci dönem kampı için Kayseri'ye gelen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, hazırlıklar ve transferlerle ilgili yönetim kurulu bilgilendirip, Kayserispor mağazasını gezdikten sonra, İstanbul'a döndü.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Trabzonspor'un yeni hocası Ünal Karaman imzayı attı

Trabzonspor'un teknik direktörlük görevine getirilen Ünal Karaman için bir imza töreni düzenlendi.

Trabzonspor Kulübü, teknik direktör Ünal Karaman ile sözleşme imzaladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine bordo mavili takımın yeni hocası Ünal Karaman'ın dışında Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu da katıldı.

Ünal Karaman'ın açıklamaları şöyle:

"BAŞARIYI DA ACIYI DA BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ"

"Bu camianın bir parçası olarak bana bu görevi tevdi ettikleri için yönetime teşekkür ediyorum. Ben buraya geldiğim hiçbir dönem de resmi olmadım. bu şehrin seviniciyle sevindim, hüznüyle kederlendim. Bu şehrin değerleri içerisinde kendi değerlerimi gördüm. Başarı da yaşayacaksak acı da yaşayacaksak hep berabere yaşayacağız. Bu taraftarla inşallah güç birliği oluşturacağız ve inşallah başarılı olacağız."

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Bülent Korkmaz, Antalyaspor'da

Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor teknik direktörlük görevi için Bülent Korkmaz ile anlaşmaya vardı.

Akdeniz temsilcisinden yapılan açıklama şu şekilde:

Kulübümüz, Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile yapılan görüşmeler sonucu anlaşmaya varmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Kasımpaşa Khalili ile anlaştı

Kasımpaşa, 26 yaşındaki Abdul Rahman Khalili ile 3 yıllığına anlaşmaya vardı.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "Geçtiğimiz sezon Gençlerbirliği takımının forması giyen 26 yaşındaki Filistin asıllı İsveçli orta saha oyuncusu Abdul Rahman Khalili, Kemerburgaz Tesislerimizde Sportif Direktörümüz Nursal Bilgin'nin hazır bulunduğu imza töreninde kendisini 3 yıllığına Kasımpaşamıza bağlayan sözleşmeye imza attı" denildi.

durmuscaglar

Megauydu Üye
Konum ?
01 Adana
Kayserispor'un, Feyenoord takımından kadrosuna kattığı Bilal Başacıkoğlu Kayserispor forması ile ilk pozunu verdi.( DETAYLAR YARIN )

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Akhisarspor'da 4 imza birden

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Teleset Mobilya Akhisarspor 4 oyuncu ile yola devam kararı aldı.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, sezon sonunda sözleşmesi sona eren Hasan Ali Adıgüzel, Aykut Çeviker, Onur Ayık ve Helder Barbosa ile yola devam kararı alındı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Futbolcularımızdan Hasan Ali Adıgüzel ile 4 yıl, Onur Ayık ve Aykut Çeviker ile 3 yıl, Helder Barbosa ile 2 yıl sözleşme imzaladık. Akhisarspor'umuza hayırlısı olsun."

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Sedat Ağçay, 1 yıl daha Ankaragücü'nde

Süper Lig'e yükselen Ankaragücü, Sedat Ağçay ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Sarı Lacivertli ekip, Sedat'ın sözleşme yenilemesini Başkan Mehmet Yiğiner ile birlikte olan fotoğrafla duyurdu.

Ankaragücü ailesini en iyi şekilde temsil etmek istediğini belirten Sedat Ağçay, daha büyük başarılar yakalamak için çalışacaklarını belirtti.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Yeni Malatya'ya Sırp orta saha

Yeni Malatyaspor Kulübü, 27 yaşındaki Sırp ofansif orta saha oyuncusu Danijel Aleksic'i kadrosuna kattı.

Sarı-siyahlı kulüpten alınan bilgiye göre teknik direktör Erol Bulut'un raporu doğrultusunda İsviçre Süper Lig takımlarından St. Gallen'de forma giyen Aleksic, İstanbul'a getirildi. Son görüşmelerin yapıldığı Aleksic ile 2 yıllık sözleşme imzalandı.

Kariyerine Sırbistan'ın Vojvodina takımında başlayan 27 yaşındaki futbolcu, İtalya'nın Genoa, Almanya'nın Greuther Fürth, Fransa'nın Saint-Etienne ve Arles ile Polonya'nın Lechia Gdansk takımlarında forma giydi.

2014-2015 sezonundan beri St. Gallen'de top koşturan Aleksic, geçen sezon 28 lig maçına çıktı ve 7 gol kaydetti.

Sol ayağını kullanan Danijel Aleksic, ceza sahası dışından ve serbest vuruşlardan attığı gollerle dikkati çekiyor.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Bilal Başaçıkoğlu resmen Kayserispor'da

Kayserispor, Feyenoord’dan transfer ettiği gurbetçi futbolcu Bilal Başaçıkoğlu ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarına devam eden Kayserispor, son olarak gurbetçi futbolcu Bilal Başaçıkoğlu'nu transfer etti. Prensipte anlaştıktan sonra Kayseri'ye gelen futbolcu ile her konuda anlaşıldı. 23 yaşındaki futbolcu kendisini 3 yıllığına Kayserispor'lu yapan imzayı attı. Hollanda doğumlu olan Türk asıllı futbolcu sağ kanat mevkiinde oynuyor.

Futbola Heerenveen altyapısında başlayan Bilal Başacıkoğu, 2012 yılında A Takıma yükselirken geçen sezon Feyenoord formasıyla 18 resmi maçta 3 gol, 3 asistlik performans gösterdi. Hollanda U18 ve U19 takımında forma giydikten sonra Türkiye'yi seçen genç futbolcu Türkiye U19 takımı ile 3, U21 takımı ile 13 maça çıkıp 1 gol atmıştı.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Mustafa Saymak ÇAYKUR Rizesor'da

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Mustafa Saymak'ı renklerine bağladı.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Mustafa Saymak'ı renklerine bağladı.
ÇAYKUR Rizespor, Hollanda Eredivisie Lig’i PEC Zwolle takımında forma giyen gurbetçi orta saha oyuncusu Mustafa Saymak’ı, imzaladığı 3 yıllık sözleşme ile yeşilmavili renklere bağladı.
Geçtiğimiz sezon 31 maçın 11’inde ilk on birde başlama şansı bulan 25 yaşındaki Mustafa Saymak, PEC Zwolle takımıyla Eredivisie Lig’inde 11 gol 4 asist yaptı.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Sivasspor'da transfer

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor, Erdoğan Yeşilyurt ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, kırmızı-beyazlı ekip, geçen sezon Altınordu'da forma giyen Erdoğan ile Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın İstanbul'daki ofisinde 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Almanya'nın Euskirchen kentinde dünyaya gelen 25 yaşındaki Erdoğan, 2014 yılında Altınordu'ya transfer oldu. İzmir ekibinde 4 sezon forma giyen genç futbolcu, 116 maçta 19 kez gol sevinci yaşadı.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Güray Vural Akhisarspor'da

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Akhisarspor, Kayserispor'dan Güray Vural'ı transfer etti.

Teknik direktörlük görevine Safet Susic'i getiren yeşil-siyahlı ekip, transferde ilk imzayı eski oyuncusu Güray Vural'a attırdı.

Daha önce 2012-2016'da yeşil-siyahlı ekipte görev yapan Güray Vural, Ege temsilcisiyle Süper Lig'de 107 maça çıktı.

Akhisarspor ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Güray Vural, Denizlispor'da başladığı profesyonel kariyerinde Akhisarspor, Trabzonspor ve Kayserispor formaları giydi.

Öte yandan, teknik ekibin isteği doğrultusunda Paulo Henrique ve Orhan Taşdelen'in yanı sıra geçen sezon farklı takımlara kiralık olarak gönderilen Jeremy Bokila, Ioan Hora ve Alperen Babacan'ın yeni sezonda A takım kadrosunda yer almayacağı öğrenildi.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Rıza Çalımbay imzayı attı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Atiker Konyaspor, teknik direktör Rıza Çalımbay ile sözleşme imzaladı.

Yeşil-beyazlılarda, Sergen Yalçın ile yolların ayrılmasının ardından, 1 1 yıllık anlaşmaya varılan Rıza Çalımbay için imza töreni düzenlendi.

Konyaspor Kulübü Başkanı Hilmi Kulluk, Büyükşehir Belediye Stadı'nda gerçekleştirilen imza töreninde, Çalımbay'a teşekkür ederek, Atiker Konyaspor'a en güzel başarıları yaşatma temennisinde bulundu.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay da Atiker Konyaspor'a geldiği için mutlu olduğunu belirterek, "Burada çok iyi işler yapacağımıza yürekten inanıyorum. Çünkü geldiğim günden beri hem yönetimin tavrı hem de kulüp prensipleri dört dörtlük. İyi ki böyle bir karar vermişim." dedi.

Yönetimle takıma yapılacak takviyelerin de konuşulduğunu dile getiren Çalımbay, bu hususun sezon başlamadan yerine getirilmesi halinde herkesin çok iyi bir Konyaspor izleyeceğini anlattı.

Konya'yı çok iyi tanıdığını ifade eden Çalımbay, "Konya'nın bir futbol kenti olma olma özelliği var ve bunu son zamanlarda kazandı. Hem burada oynanan milli maçlar olsun hem de taraftarı olsun çok iyi durumdalar. İnşallah taraftarla çok güzel şeyler başaracağız." diye konuştu.

- "Geçen sezon yaşanan sıkıntılar bu sezon yaşanmayacak"

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Çalımbay, Trabzonspor'u çalıştırdığı dönemde Konyaspor'la 3 maç yaptıklarını, dolayısıyla takımı yakından tanıdığını aktardı.

Çalımbay, takımın iskelet kadro olarak çok iyi durumda olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Konyaspor'un iyi bir hava yakalaması lazım. Bizim de tek düşüncemiz lige çok iyi başlamak. Bu süreçte de taraftara, basına ve yönetime büyük iş düşüyor. Eksikliklerin de giderilmesi halinde kesinlikle geçen sezon yaşanan sıkıntılar bu sezon yaşanmayacaktır. Konyaspor Kulübü umduğumdan daha iyi durumda. Herşeyden önce yönetim çok samimi. Tesislerde yok yok. Her şeye sahip bir kulüp. Bunlar da var olduğu için çok iyi işler çıkartacağımıza inanıyorum. Size şunun garantisini vereyim. Geçen seneki sıkıntıları kesinlikle yaşamayacak bir Konyaspor karşınızda olacaktır."

Temmuz başında takımla beraber Konya'da çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Çalımbay, ardından kampın Bolu ve Hollanda'da devam edeceğini anlattı.

- "Bizim Eto'o ile hiçbir şekilde sorunumuz olmamıştır"

Çalımbay, Antalyaspor'da çalışırken bir takım sorunlar yaşadığı iddia edilen Samuel Eto'o ile benzer bir durumun olup olmayacağına ilişkin soru üzerine, "Ekibimle Antalya'ya geldiğimde oradaki krizin saha içinden çok saha dışında olduğunu gördük. Bizim Eto'o ile hiçbir şekilde sorunumuz olmamıştır. Aksine çok faydasını gördük. Dolayısıyla burada da sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum." cevabını verdi.

Öte yandan, imza töreni öncesi Konyaspor'un 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama yapıldı. Getirilen pastanın mumlarını, başkan Kulluk ile Çalımbay üfledi.

eerol

Administratör
Konum ?
34 İstanbul
Safet Susic Akhisarspor'da

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Teleset Mobilya Akhisarspor, teknik direktörlük için Bosna Hersekli Safet Susic ile prensipte anlaştı.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Teleset Mobilya Akhisarspor, teknik direktörlük için Bosna Hersekli Safet Susic ile prensipte anlaştı.

Teknik direktör Okan Buruk'la anlaşamayan yeşil-siyahlı ekibin yönetim kurulu, yaptığı görüşmelerin ardında Susic'le prensip anlaşmasına vardı. Bosna Hersekli teknik adamla bir kez daha görüşüleceği, anlaşılması halinde resmi sözleşmenin imzalanacağı bildirildi.

63 yaşındaki Safet Susic, Türkiye’de İstanbulspor, Konyaspor, MKE Ankaragücü, Çaykur Rizespor, Osmanlıspor ve son olarak Alanyaspor’da görev yaptı.