☆☆GAMES OYUN☆☆ [Güncel] Oyun Dünyasındaki Önemli detaylar

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
36,944
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262
Uçan gemilere veda edin. Peki güncellemede başka neler var, bir göz atalım.
Sea of Thieves Güncellemesi


Microsoft'un paylaşımloı korsan oyunu Sea of Thieves için yeni bir yama var. Developer Rare, Xbox One ve PC'deki başlık için 1.0.5 güncellemesini kullanıma sunmuştur. Ancak numaralandırmadan da anlaşılacağı gibi, oldukça küçüktür ve öncelikle birtakım hatalara ve diğer sorunlara değinmektedir.

Güncelleme, Xbox One'da 1.36 GB'da, PC eşdeğeri ise biraz daha küçük 1,25 GB boyutunda. Diğer şeylerin yanı sıra, oyun başladığından bu yana devam eden spawn sorunlarını çözüyor. Özellikle, yama, Skeleton Fort ve Bounty Quest Skeleton'larının doğru şekilde spawn olmasını engelleyen bir sorunu giderir.

Buna ek olarak, Rare, güncellemeden sonra oyuncuların "artık tek bir silahla takılmayacaklarını" söylüyor. Silah seçiminiz de artık oturumlar boyunca devam edecek ve artık aynı barakayı iki kez üst üste oynayamayacaksınız. Bunun ötesinde, Kraken artık kayaların etrafına yetişemeyecek, oyuncular artık Pirate Hideout'ta barın arkasına sıkışıp kalmayacak ve battıktan sonra geminiz artık kendiliğinden havaya fırlayamayacak.

Nadir ayrıca, Sea of Thieves için gelecekte yeni kıyafetler, silahlar ve eşyaların bulunduğunu belirtti. Geliştirici, bunların oyunda ne zaman hazır olacağını tam olarak ortaya koymadı, ancak "yakında gelecek" diye ima ettiler.

Bu haftaki yamanın ötesinde Rare, Sea of Thieves için planlanan bazı büyük içerik güncellemelerine sahip. Oyun için en az altı önemli güncelleme var, bunlardan ilki The Hungering Deep ve önümüzdeki ay geliyor. Yeni bir AI tehdidi, oyun mekaniği ve ödülleri ekleyecek. Büyük güncellemeler, yeni hedefler ve ödüller sunan düzenli haftalık etkinlikler ile desteklenecektir.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
36,944
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262
Nintendo Switch için Wolfenstein 2 çıkış tarihi açıklandı. Wolfenstein II: The New Colossus'un bir süredir Nintendo Switch'e geleceğini biliyorduk ama bu noktaya kadar tam olarak ne zaman olduğunu bilmiyorduk. Switch'de Wolfenstein neredeyse geldi.
Wolfenstein 2 Switch


Wolfenstein II: The New Colossus'un bir süredir Nintendo Switch'e geleceğini biliyorduk ama bu noktaya kadar tam olarak ne zaman olduğunu bilmiyorduk. Şimdi yayıncı Bethesda, nişancı oyununun 29 Haziran'da geleceğini duyurdu.

Switch versiyonu, Bethesda'ya göre "tam, sansürsüz" oyun olacak ve şirket Nintendo'nun karma konsolunda çalışan oyunun ilk resmi oyun görüntülerini yayınladı. Tanıtım videosunu inceleyebilirsiniz.

Port, Panic Button tarafından ele alınmakta, aynı stüdyo görsel açıdan yoğun bir birinci şahıs nişancısı olan Doom'un Switch'e getirilmesiyle sorumludur. Yakın zamanda, The New Colossus'un fiziksel Switch sürümünün çalışması için ek bir yükleme gerektireceğini öğrendik. Bu, Switch oyunları için nadir değildir, ancak kartuş versiyonunu oynatmak için bir mikro SD karta ihtiyacınız olacağı anlamına gelebilir. Port, ABD'de 60 dolara mal oluyor ve uluslararası fiyatlandırma henüz açıklanmadı.

Wolfenstein 2, ilk olarak Ekim 2017'de piyasaya çıktı ve yılın en beğenilen oyunlarından biriydi. Wolfenstein 2, Nazi öldürme eyleminin tatmin edilmesi, mesajında yanlış adımlar atmış gibi görünen bazı ağır anlara rağmen, sadece Wolfenstein'ın elde edebileceği bir şekilde tamamen çılgın hikayesini destekliyor.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
36,944
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262

Square Enix, Tomb Raider’ın gelecek oyununun ilk fragmanını yayınladı.
Geçtiğimiz ay Tomb Raider’ın yeni oyunuyla ilgili çok sayıda bilgi sızdırılmıştı. Hatta sızdırılan bilgilerin arasında fragman da ortaya çıkmıştı. Şimdi de geliştirici Square Enix, oyunun resmi fragmanını yayınladı.

Yaklaşık 3 dakikalık fragmanda, oyunun Maya piramitlerinin çevresinde geçeceği anlaşılıyor. Lara Croft ise her zamanki çevikliğiyle düşmanlarıyla başa çıkmayı başarıyor.

Oyun, 14 Eylül’de Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformları için piyasaya çıkacak. 13 – 15 saat arası senaryo modu oynanış süresi sunacağı belirtilen oyun, Digital Deluxe Edition, Ultimate Edition ve Croft Edition sürümlerinde 48 saatlik bir erken erişim seçeneği vadediyor.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
36,944
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262

Fortnite, kısa süreli Avengers: Infinity War etkinliği gerçekleştiriyor.
Son günlerde sıkça duyduğumuz Avengers: Infinity War, Disney’in şu zamana kadar en kısa sürede 1 milyar dolar hasılata ulaşan sinema filmi olmayı başardı. 11 günde 1 milyar dolara ulaşan filmin hemen ardından 12 gün ile Star Wars: The Force Awakens geliyor.

Haliyle filmin pazarlama etkinlikleri de devam ediyor. Epic Games ile anlaşan Disney, filmdeki Thanos karakterini Fortnite’a getiriyor. Karakter, standart Battle Royale modu yerine “Infinity Gauntlet Limited Time Mashup” moduna getirilecek. Bu mod da Battle Royale moduyla aynı oynanışa sahip, yalnızca oyuna Thanos’u dahil ediyor.

Avengers: Infinity War direktörlerinin Fortnite fanı olduğu söyleniyor. Bu etkinliğin gerçekleşmesi için direktörlerin Epic ile iletişime geçtiği belirtiliyor. Thanos, Fortnite’ta bugün oynanabilir hale gelecek. Etkinliğin ne kadar süreceği ise bilinmiyor.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
36,944
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262
Microsoft, kıyamet benzeri bir durumda hayatta kalma türüne adımını State of Decay 2 ile atmaya karar verdiği anda Sony cephesinden Days Gone duyurusu gelmişti. Eğer Days Gone oyununun ne hakkında olduğunu merak ediyorsanız, sizi yazımıza davet ediyoruz. Oyun hakkında ortaya çıkan yeni detaylar, elimizde olan bilgiler ve diğer her şeyi sizler için birleştirdik.

Yazımıza başlamadan önce, söylememiz gereken bir şey bulunuyor. Days Gone’daki düşmanlarınız “zombiler” değil. Geliştiricilerin ısrarla altını çizdiği gibi, onlar birer “Freaker” ve sadece biraz garip görünüşe sahip insanlar olarak geçiyorlar. Tabii ki yalnızca görünüşte değil davranışta da ilginçler ancak geliştiriciler böyle olduğunu düşünüyor, söylemedi demeyin.

Hemen aşağıda yazımızda bulabileceğiniz bilgilerin tamamının Game Informer tarafından yapılan bir röportajdan geldiğini belirtelim. Sizin için ilginç kısımları derleyerek rehber benzeri bir yazı oluşturduk. Buyurun, devam edelim.Days Gone The Last of Us gibi bir oyun mu olacak?
Aslına bakarsanız, hiç de öyle olacak gibi görünmüyor. Hatta geçtiğimiz E3’te ortaya çıkan görüntülere bakılırsa uzakta kalıyor bile diyebiliriz. Oyunun yaratıcı direktörü John Garvin, Naughty Dog’un ünlü oyunu ile kıyaslanmaktan bıktıklarını belirtiyor. En iyisi bir yaratıcı direktörü daha fazla kızdırmayalım ve ikisi de zombi olmayan insan benzeri yaratıkları öldürdüğünüz oyunlar diyelim.

Oyunda, Deacon St. John adında bir adamı canlandıracak ve açık dünyayı bu karakter ile keşfedeceğiz. Sislerin ardındaki gerçekleri arayacağımız bu isimden kaçınız yok, yani bu oyunun tek karakteri demek. Her ne kadar geriye dönüşler yaşanacak olsa da, Deacon St. John dışında bir karakteri oynamayacağız.

Days Gone karakter özelleştirmesi
Ana karakterimiz olan Deacon St. John’u özelleştirmeniz mümkün olmayacak. Her ne kadar şapkasını arkaya doğru veya öne doğru zaman zaman yönlendirse de, sizin hiçbir kontrolünüz bulunmuyor. Aslına bakarsanız, Deacon’un tamamıyla modellenmiş göğüs uçlarının bile bulunması bizlere oyunun bir noktasında karakterimizin tişörtünü çıkaracağını gösteriyor olabilir. Bunun dışında ise herhangi bir karakter özelleştirmesi bulunmayacak.

Days Gone – oyunda yüzebiliyor muyuz?
Yaratıcı direktör tarafından yapılan açıklamaya göre, karakterimiz Deacon yüzebiliyor ancak bunu yapmamayı tercih ediyor. Özellikle tekinsiz bir dünyada suya girmenin riskli olacağı düşünüldüğünde, bu karar çok da mantıksız olmayacaktır. Oyunda bazı bölgelerin su altında kaldığını biliyoruz. Belki de bu bölgelerde enfeksiyon su ile yayılıyor ve kişiye anında bulaşıyordur. Bu noktada detayları oyun çıkışını gerçekleştirdiğinde öğreneceğiz diyebiliriz.Days Gone oyun süresi
Days Gone, yaklaşık olarak 30 saatlik bir oyun süresi sunacak. İyi haberi vermeden geçmeyelim, oyun bittikten sonra bile karakteriniz ile dünyada dolaşmaya devam edebileceksiniz. Çok fazla örneği olsa da, Witcher 3’ü bu örneklerden öne çıkanı olarak gösterebiliriz. Oyunda, oyun bittiğiniz zaman açık dünyayı istediğiniz gibi keşfetmeye devam edebiliyordunuz.

Days Gone motosiklet özelleştirmeleri
Evet, karakterimiz özelleştirilemiyor dedik ancak değiştirmek istediğiniz tek şey kendiniz olmayacaksınız. Motosikletiniz, Days Gone boyunca sizin en yakın arkadaşınız ve yoldaşınız olacak. Yaşadıklarınız sırasında parçalansa ve bozulsa da, tamir ederek eski haline geri getirmek sizin elinizde olacak. Lastiklerin patlaması hakkında ise endişe etmenize gerek yok, rahat olun.

Geçtiğimiz yıllarda çıkışını gerçekleştiren Warner Bros’un Mad Max oyununa benzer bir şekilde, senaryoda ilerledikçe motosikletinizi geliştirebileceksiniz. Yeni boyalar, egzozlar, hızlandırmalar ve gelişmiş kontroller sizleri bekliyor olacak.Bunun yanı sıra bambaşka görünüş özellikleri ile de motosikletinizi kişiselleştirebileceksiniz.

Days Gone motosiklet kontrolleri
Oyun boyunca çeşitli şekillerde zıplamalar gerçekleştirmenize imkan tanıyan belirli yerler bulunacak. Bunlarda şansınızı deneyebilir ve belki bir ödül bile kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, teker üstünde hareketler yapmak imkansız olacak. Üzülerek söyleyelim, şov yapmak isteyenler hayal kırıklığına uğrayabilir. Eğer motosiklet ile seyahat etmekten sıkılırsanız, hızlı seyahat seçeneği ile istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Days Gone oyun perfomansı
Days Gone, hem PS4 hem de PS4 Pro konsolunda 30FPS’te çalışacak. PS4 Pro oyuncuları, PS4 oyuncularından farklı olarak oyunu 4K çözünürlükte deneyimleme imkanını elde edecekler. Yani PS4 Pro konsolu performans açısından üst düzey bir deneyim sunmasa da, bu açığını grafikler ile kapatacak.Days Gone oynanış
The Last of Us oyununda gördüğümüz gibi çizgisel bir hikaye Days Gone’da bulunmayacak. Bunun yerine, ilerledikçe kendiniz için güvenli noktalar kuracak ve motosikletinizi geliştirerek daha iyi hale getireceksiniz. Diğer taraftan, oyundaki hava şartları da dinamik olacak ve The Last of Us’taki gibi önceden ayarlanmış mevsimsel unsurlar bulunmayacak. Oyun, her ne kadar çizgisel bir hikaye içermese de büyük bölümlere ayrılmış durumda ve bu bölümlerin sonunda ilginç olaylar gerçekleşecek.

Days Gone çıkış tarihi
Oyun, 2019 yılının ilk aylarında PS4 Pro ve PS4 için çıkışını gerçekleştirecek. Çıkış tarihi için elimizde henüz net bir çıkış tarihi olmasa da, en azından The Last of Us: Part 2’den önce çıkış yapacağını söyleyebiliriz. (Çıkış tarihi için üzgünüz The Last of Us hayranları!)
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
36,944
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262
Playerunknown's Battlegrounds son haritası Sanhok, tamamlanmadı. Her bir test periyodu, binaların geometrisinde, detaylarında ve düzeninde ince değişiklikler meydana getiriyor.
PUBG Altın Sandıklar


Playerunknown's Battlegrounds son haritası Sanhok, tamamlanmadı. Her bir test periyodu, binaların geometrisinde, detaylarında ve düzeninde ince değişiklikler meydana getiriyor. Ancak en son yinelemesinde bulunan bir değişiklik, bu kadar ince değildi. Dün, oyuncular Sanhokormanlarında gizli küçük altın sandıkları bulmaya başladı.

Şimdiye kadar, sadece birkaç tane bulundu ve onlarla etkileşimde bulunmanın bir yolu yok gibi. Redditor 'godlyfury', takımıyla oynarken bir kayaya sokulmuş altın sandığı ilk gözetleyenlerden oldu. Oyuncuların diğer sandıkların bulunduğu yer ile uğraşması ve bunun ne anlama gelebileceğine dair spekülasyonlar sonucu bulgularını paylaştıkları konu hızla patladı.

Onları açmanın henüz akla yatkın bir yolu yok. Ama bu altın sandıklar sanki PUBG'nin ana rakibi Fortnite Battle Royale'e ince bir gönderme gibi gözüküyor. Fortnite'a aşina olanlar haritanın, açıldığında, genellikle büyük donanım ile ödüllendiren altın sandıklarıyla dolduğunu bileceklerdir. Tabii ki, Sanhok göz önünde bulundurulduğunda bu zaten Fortnite'ın ezici başarı formülünü taklit etmeye çalışan bir harita diyebiliriz. PUBG'nin diğer haritalarıyla karşılaştırıldığında, Sanhok, çok daha kaotik bir etki yaratan, daha dar bir alan olan, ölçülü bir 4x4 ızgara ormanıdır.

Belki de sadece küçük bir hediye olabilir, ama daha fazla bir şey olması durumunda gözünüzü dört açın. Başka altın sandıklar bulursanız veya neler olabileceğine dair kendi teorileriniz varsa, yorumlarda paylaşabilirsiniz. İsterseniz PUBG'i buradan indirebilirsiniz.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
36,944
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262
Alper Dalan / 16.05.2018 12:06
Biz oyuncuları en fazla yıkan haberlerden biri de, çok fazla beklediğimiz oyunun ertelenmesi veya iptal olmasıdır kesinlikle. O kadar bekleyip heveslendikten sonra, bir de üstüne oyun belirtilen tarihte çıkmayınca, ister istemez üzülüyoruz. Haberimizin başlığından da anlayabileceğiniz üzere, ne yazık ki dört gözle beklediğimiz yapımlardan biri olduğunu söyleyebileceğimiz Metro Exodus ertelendi. Bu haberimize konuk olan olay ise, THQ Nordic tarafından paylaşılan bir basın bülteni ile bildirildi.Ne yazık ki Metro Exodus ertelendi
Normal şartlarda bulunduğumuz 2018 yılı içerisinde çıkış yaparak biz oyuncuların beğenisine sunulacak olan yapımı ne yazık ki biraz daha fazla bekleyeceğiz görünüşe göre. Karşınıza, “Metro Exodus ertelendi.” diyerek çıkmak istemezdik elbette ama THQ Nordic tarafından paylaşılan basın bülteni, böylesi bir haber ile güne başlamamıza sebep oldu. Basın bülteni içerisinde, başka konulara dair de bilgiler bulunmakta. Eğer basın bültenini incelemek isterseniz, buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Metro Exodus’un normal şartlarda bulunduğumuz yıl içerisinde çıkış yapacağını belirtmiştik. Fakat, paylaşılan basın bülteni ile bu tarih 2019 yılının 1. çeyreği olarak değiştirildi. Bu tarih değişikliğinin PC, PS4 ve Xbox One platformlarının tamamını kapsadığını da hatırlatmamızda fayda var. Geliştirici ekip neden böylesi bir karar aldı bilemiyoruz ama kesinlikle oyuna bu yıl içerisinde sahip olamamak, oyuncu kitlesinin bir parçası olarak bizleri fazlasıyla üzdü.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
36,944
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262
Monster Hunter: World'te Mother Goddess of Gold alma şansınız olmadıysa son kez Xbox One ve PS4'te tekrar deneyebileceksiniz. Kulve Taroth, 24 Mayıs'ta oyuna dönüyor.


Monster Hunter: World'te Mother Goddess of Gold alma şansınız olmadıysa son kez Xbox One ve PS4'te tekrar deneyebileceksiniz. Kulve Taroth, 24 Mayıs'ta oyuna dönüyor.

Twitter'da açıklanana göre Kulve Taroth, 24 Mayıs'ta Amerika'da ve Avrupa'da 25 Mayıs'ta mevcut olarak sunulacak. Bitiş tarihi ise henüz açıklanmadı. Bunu üstlenmek için, 16 veya daha yüksek bir avcı rütbesi olmanız, epic için arkadaşlarınla takım oluşturmanız, avcı ve palico için altın yağmalamanız gerekecek.

Kulve Taroth, kendini parlayan bir metal kaplama ile koruyan büyük bir ejderhadır. Her savaş kendi kabuğu ve ekolojisi her görüşte değiştiği için biraz farklıdır. İlk kez geçen ay Monster Hunter: World'de sınırlı bir kuşatma görevi olarak görüldü.
Monster Hunter: World Kulve Taroth


Kulve Taroth
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
36,944
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262
Ezreal'e karşı hangi rakipler güçlü, hangi rakipler onu evire çevire halt edebilir ve Ezreal'e karşı mücadele ederken nelere dikkat etmelisiniz, öneriler nelerdir. Aynı zamanda Ezreal'e karşı kötü olan rakipler hangileridir. Detaylar haberimizin devamında...
Ezreal Counter


Ezreal counter (Ezreal ct)'dan bahsetmeden önce biraz kendisinin özelliklerinden bahsedelim. Daha sonra rakiplerine geçeceğiz.

Ezreal Dahi Kâşif; zor durumlara girip çıkmanın yollarını bulmak için esrarengiz bir yeteneğe sahip olan kendine güvenen Piltovan kaşifi Ezreal, macera arayışında Runeterra'yı gezer. Kadim Shurima Shurima'nın kalıntılarından elde edilen büyülü bir eldivenle, dünyanın en şifreli gizemlerini araştırır. Ezreal kendini beğenmiş yüzündeki sırıtışıyla keşfedilmemiş yerlerin arasında mistik enerji atışları yapıp tehlikelerden sıyrılıyor.

Öncelikle LoL karakteri Ezreal'in yeteneklerini hatırlayalım.

Ezreal Yetenekler

Büyü Gücü Yükselişi
Ezreal, her seferinde başarılı bir şekilde büyüyü isabet ettirdiğinde 5 kata kadar birikecek şekilde Saldırı Hızı kazanır.

Gizemli Atış
Ezreal, bir düşman birimi vurduğunda, bütün bekleme sürelerini 1,5 saniye azaltan, zarar veren bir enerki oku atar.

Özüt Akışı
Ezreal, müttefik şampiyonların Saldırı Hızını artırırken, değişken bir enerji dalgasını ateşleyerek, düşman şampiyonlarına büyü hasarı verir.

Sihir Geçişi
Ezreal, yakındaki bir hedefe ışınlanır ve en yakın düşman birimine ateşlediği güdümlü ışınla saldırır.

İsabet Dalgası
Ezreal, 1 saniyeliğine hazırlayıp yolladığı güçlü bir enerji dalgası geçtiği her birime büyük hasar verir. (Geçtiği her birimde verdiği hasar % 10 azalır.)

Ezreal Counterlar'ına (Ezreal ct) bir göz atalım.
Ezreal ct, Ezreal Counter, Ezreal Counterları:


Ezreal'e Karşı İyi Olan Rakipler
Ezreal'e Karşı Kötü Olan Rakipler
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
36,944
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262
Sonic, hızlı tempolu arcade tarzı oyun ve arkadaşlarınızla oynamak için pek çok şans vaat eden yeni bir takım tabanlı yarış oyunu ile konsollara dönecek.
Team Sonic Racing


Sonic, hızlı tempolu arcade tarzı oyun ve arkadaşlarınızla oynamak için pek çok şans vaat eden yeni bir takım tabanlı yarış oyunu ile konsollara dönecek. Team Sonic Racing, Nintendo Switch, PS4, Xbox One ve PC'ye geliyor ve henüz resmi bir çıkış tarihi yokken Sega, hayranların bu kış için bekleyebileceklerini söylüyor.

Yarış oyunu, Sonic evreninden 15 oynanabilir karakter içerecek. Sega'nın son Sonic yarış oyunu, Sonic ve All-Stars Racing Transformed'in aksine, diğer oyun serilerinden gelen karakterleri de içeriyor. Karakterlerin her biri üç türden birine uygun olacaktır: Hız, Teknik veya Güç. Solo, kooperatif ve rekabetçi yarış modlarında rakiplerinize karşı mücadele edeceksiniz. Oyun ayrıca, performans özelleştirmeleri ve kaplamaları ile aracınızın görünümünü ve kullanımını değiştirmenize izin veren birçok araç seçeneğine de sahip olacak.

Oyun, çevrimiçi ve yerel kooperatif çok oyunculuğa odaklanacaktır; en fazla 12 oyuncu Grand Prix Mode, Exhibition Mode, Time-Trial ve Team Adventure Mode gibi çeşitli oyun türlerinde yarışabilir. Tüm modlar takım oyunu etrafında yapılandırılmıştır; oyuncular, takım arkadaşlarına yardım etmek ve rakiplerini yenmek, "Team Ultimate'ini açığa çıkarmak" için görevlendirilmekte ve saldırı ve savunma öğeleri ile yol boyunca ilerlemektedir.

Team Sonic Racing'in fiziksel ön siparişleri artık PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için oyunun web sitesinde yapılabilir. PC için oyunun fiziksel bir versiyonu olmayacak, ancak dört platform için dijital ön siparişler daha sonraki bir tarihte sunulacak.
 

mehmetkarahanlı

Yönetici
Co.Administratör
Katılım
19 Ağu 2015
Mesajlar
36,944
Tepkime puanı
1,016
Puanları
262

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin oyun haritasının Witcher 3’ten de büyük olacağını açıkladı.
Gelecek yıl piyasaya çıkacağı tahmin edilen ve büyük bir merakla beklenen Cyberpunk 2077, CD Projekt RED tarafından geliştirilmeye devam ediyor. Geliştiriciler oyunun sosyal medya kanalları üzerinden sorulan önemli bir soruyu yanıtladı.

Bir takipçi Cyberpunk 2077’nin haritasının Witcher 3’e oranla ne büyüklükte olacağını sordu. CD Projekt Red, “Night City’de 6 tane semt bulunuyor. Fakat tam olarak kaç metrekare olduğunu saymadık. Ayrıca bu şehir karışık bir yapıya sahip. Çok sayıda bina var ve bu binalar kat kat.” cevabını verdi.

CDPR yetkilisi “60 metrekarelik bir alana, yüksek binalarda 120 metrekarelik alan sığdırabilir. Oyunda bulunacak çok sayıda yüksek bina, keşfedilebilir olacak. Ve bu binaların her bir katında bol miktarda etkinlik olacak. Witcher 3 ise Cyberpunk 2077’den çok daha düz bir yapıdaydı. Etkinlikler ise dağınıktı.” diyerek cevabını tamamladı.

Cyberpunk 2077 haritasında gezilebilir alanların sadece binalarla sınırlı olmayacağı, dünyanın yerin altına doğru da uzanacağı da bir sır değil.