☆☆BİLGİ☆☆ Formula 1’in Efsane Logosu

Bacanak_46

Yönetici
S.Moderatör
Katılım
2 Mar 2017
Mesajlar
30,873
Tepkime puanı
1,854
Puanları
262
Yaş
40
Konum
bursaFormula 1’in görseldeki efsane logosu değişiyor. Formula 1’i satın alan Liberty, satın aldığı ilk günden bu yana yaptığı değişikliklerle adından söz ettiriyor. Şirket, Formula 1’in logosunu da değiştirmek için çalışmalara zaten başlamıştı. Bu yeniliğe öncülük edenler F1’in pazarlama müdürü Ellie Norman ve Wieden + Kennedy ajansı. İlk olarak logo seçeneklerini üçe düşürülmüştü.

Yeni logo dizaynı için Norman, görsel mirasa saygı göstererek daha büyük bir hedef kitleye hitap etmek amacıyla böyle bir yenilik gerçekleştirmek istediklerini açıklamıştı. Üç seçeneğin arasından aşağıda bulunan görseldeki logoya karar verildi.Logoda tek renk kullanılması ve logonun sadeliği hemen göze çarpıyor. Yeni logo 2019 yılında kullanılmaya başlanacak.

Logonun değişmesiyle ilgili farklı fikirler mevcut. Eski logonun beklentileri karşılamadığını düşünenler çoğunlukta ancak eski logonun F1’in en önemli simgesi olduğunu ve değişikliğin güzel olmayacağını düşünenler de var. Fakat yeni bir logonun gelmesi gerektiğini düşünenler arasında da oluşturulan yeni logonun beklentiyi karşılamadığı kanısı yüksek. Yeni logonun bir oyun logosu gibi olduğunu düşünenler hatta CNN ve ESPN’in logolarına benzediğini düşünenler mevcut.“Yeni F1 logosu musluğa benziyor.”