☆☆NEWS SPORTS☆☆ Ege’nin İki Yakası Bodrum’da Barış ve Kardeşlik Fidanları Ekti

demirdoven

Mega vip
Katılım
23 Eki 2015
Mesajlar
501
Tepkime puanı
3
Puanları
127
Göztepe Bodrum Futbol Akademisi, PAOK Kos Futbol Akademisi’nin konuk etti

Ege’nin İki Yakası Bodrum’da Barış ve Kardeşlik Fidanları Ekti


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Göztepe Bodrum Futbol Okulu, Yunanistan’dan PAOK Kos Futbol Akademisi’ni ağırlarken, dostluk karşılaşmaları sonrasında çocuklar parmak izleriyle barış ve kardeşlik ağacı çizdiler.


Türkiye ile Yunanistan arasındaki dostluğun gelişmesi için, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Yunanistan’dan PAOK Kos Futbol Akademisi’ni ağırlayan Göztepe Bodrum Futbol Okulu, barış dolu dünya için büyük bir köprü kurdu. Ege’nin iki yakası bir araya getiren organizasyonda iki ülke arasındaki dostluk bir kez daha yeşil sahaya yansıdı.


İzmir’e 35 jesti


Göztepe Bodrum Tayfa tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilen organizasyona PAOK, İzmir’e jest yapmak amacıyla toplam 35 kişilik kafilesiyle katıldı. Göztepe Bodrum – PAOK Kos akademileri, 2004-2006 ve 2006-2008 yaş grupları arasında 25 dakikalık 2’şer devreden iki karşılaşma oynanırken, ardından da ülke karmaları kendi aralarında dostluk maçı oynadı.


Birbirlerine söz verdiler


Turnuvanın sonrasında ise iki takımın futbolcu adayları kendi elleriyle barış ağacı çizdi. İki ülke çocuklarının parmak izi ile oluşturdukları ağaç, Göztepe Bodrum ve PAOK Kos Futbol akademilerinin barış için verdikleri kardeşlik sözü anlamını taşıyor.