Duyguları üretmek mümkün

ayibogan

Mega vip
Katılım
9 Haz 2017
Mesajlar
218
Tepkime puanı
4
Puanları
127
Yaş
25
Konum
sivas
Davranışsal ekonomi ve oyun teorisi uzmanı Eyal Winter, Türkçeye çevirdiği ’Akıllı Hissetmek’ kitabının tanıtımını için santralistanbul Kampüsü’nde okurlarıyla bir araya geldi. Bilgi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Remzi Sanver ve Rektör Vekili Ege Yazgan’ın ev sahipliğindeki etkinlikte, Winter karar alma süreçlerinde mantık ve duygunun iş birliği halinde olduğuna dikkat çekti.

Uluslararası Oyun Teorisi Derneği üyesi, davranışsal ekonomi ve oyun teorisi uzmanı Eyal Winter çevrildiği dillerde ilgi uyandıran kitabını tanıtmak ve okurlarıyla söyleşi yapmak üzere İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenen etkinliğe katıldı. Bilgi Rektör Vekili Prof. Dr. Ege Yazgan yaptığı açılış konuşmasında, etkinliğin düzenlenmesinde büyük emekleri olan Bilgi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Remzi Sanver’e teşekkürlerini sunarken; Sanver, \"20’inci asrın en önemli gelişmeleri içerisinde bugün güçlü bir davranış bilimleri kuramı var. Bu literatürün en güçlü isimlerinden Eyal Winter’ı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz\" diyerek Winter’ı davet etti.

Eyal Winter söyleşide, oyun teorisi gibi matematik disiplinine özgü bir alanı gündelik hayattan örneklerle basit bir dille anlattığı kitabından bahsederken, kendisini bu kitabı yazmak konusunda motive eden şeyin, daha önce yürütmekte olduğu İbrani Üniversitesi Rasyonalite Çalışmaları Merkezi Başkanlığı’nda edindiği deneyimler olduğunu söyledi.