Merhaba Ziyaretçi ;

Forumumuza Hoş Geldiniz. Sitemizden tam anlamı ile yararlanmak için forumumuza kayıt olmanız gerekmektedir. Forumumuza kayıt olarak içeriklerden tam anlamı ile yararlanabilirsiniz. Lütfen sitemize Kayıt Ol un ve üyelerimize özel ayrıcalıklardan yararlanın...

CANLI ANLATIM Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

'Windows 10' forumunda mehmetkarahanlı tarafından 20 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız
  Windows 10’un PC ve tabletler için çıkmasının ardından sıra mobile geldi. Daha önce bütün kaynaklarını PC ve tabletlere yoğunlaştırmış olan Windows ekibi şimdi yeniden akıllı telefonlara odaklanıyor. Microsoft hızlı güncelleme döngüsü içinde olanlar için Insider Ön İzleme programı aracılığıyla Build 10512 sürümünü yayınladı. Çeşitli iyileştirmeleri ve sorunları beraberinde getirse de, bu sürüm Windows 10’un Mobile sürümünün yavaş yavaş geldiğini işaret ediyor.
  Şimdiye kadar Windows 10’un mobil tarafıyla ilgili fazla bir şey söylenmedi. Microsoft’un PC ve hibrit cihaz deneyimine daha fazla odaklandığı bir ortamda bu çok şaşırtıcı sayılmaz. Buna rağmen Windows 10 Mobile, Windows 10’un en büyük vaatlerinden bir tanesini teşkil ediyor. Evrensel Uygulama Platformu’nun kullanımıyla birlikte Windows 10 uygulamaları sadece PC ve tabletlerde değil, akıllı telefonlarda da çalışabilecek. Ayrıca Continuum sayesinde bir akıllı telefonu ve uygulamaları, PC deneyimi yaşatacak şekilde kullanmak mümkün olacak.
  Build 10512 sürümüyle birlikte Microsoft bazı ufak tefek yenilikler getiriyor, aynı zamanda önceki problemlere de çözümler sunuyor. Örneğin kilit ekranı veya duvar kağıdı görüntülerini Fotoğraflar uygulaması içinden ayarlayabilirsiniz, bu da birkaç adım veya ek dokunuştan kurtulmak anlamına geliyor. Litvanca ve Çince giriş desteği de iyileştirildi. Düzeltmeler arasında cihazın kilitli olduğu durumda kameranın açılmaması ve gelen yazılı mesaj bildirimlerinin görüntülenmemesi gibi sorunlara getirilen çözümler de bulunuyor.
  Ne var ki, bu sürümde düzeltmelerle beraber yeni sorunlar da bulunuyor. Örneğin Insider Hub’ın bulunmaması bunların başında geliyor ki, Microsoft gelecek sürümlerde bunun geri geleceğinin garantisini verdi. Mobil Veri Paylaşım Noktası da çalışmıyor, bu da Windows 10 Mobile Insider kullanıcılarının bir süre boyunca İnternet bağlantılarını paylaştıramayacakları anlamına geliyor. Arka planda ses kullanan bazı uygulamalar da Mağaza’dan güncelleme alınırken çöküyor, tek çözüm telefonu yeniden başlatmak. Ayrıca Filmler ve TV uygulamasında video oynatımı sırasında da sorunlar yaşanıyor.
  Ne var ki, Windows 10 Mobile üzerinde çalışmalar devam ediyor. Sonbaharda, Windows 10 Mobile yüklü ilk telefonlar çıkıncaya ve ayrıca mevcut Windows Phone 8 telefonları yükseltilinceye kadar bu sorunlar çözüme kavuşturulacaktır.

   
 2. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 Mobile için yeni yapıyı kullanıma sundu. Bir çok sorun düzeltildi güncelleme yine de doğal olarak bazı sorunlar da beraberinde getiriyor.
  [​IMG]
  Microsoft’un Windows Insider Programı çerçevesinde Windows 10 Mobile güncelleme geliştirme çalışmaları devam ediyor. Windows Insider programı çerçevesinde kullanıcıların da erken yapılardan itibaren test ettiği Windows 10 Mobile Insider Preview sürümü için yeni bir yapıya daha kullanıma sunuldu.

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız

  Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 sürümü numarası ile yayınlanan güncellemede her ne kadar 2000’den üzerinde hata düzeltmesi yapıldığı belirtilse de bilinen bazı sorun da yok değil. İşte o sorunların listesi:


  • İnternet paylaşımı (Mobil hotspot) bu yapıda çalışmıyor. Mobil Hotspot’u kullanarak telefondan internet paylaştığınızda cihazlar telefondan geçerli bir ip adresi almada başarısız olacak ve internet bağlantısı gözükmeyecek.
  • 2 aşamalı hesap doğrulamada telefon numarası bu yapıda çalışmayacak. Yani siz telefonu sıfırlar ve ilk kurulumda doğrulama yada sms ile kimlik doğrulama için 2 karakterden fazla veri girişi yapamayacaksınız. Eğer iki aşamalı doğrulama için 2. bir hesaba sahipseniz (secondary mail) onu seçebilirsiniz. Geçici bir çözüm olarak 2 aşamalı doğrulama için 2. bir email ekleyin.
  • Bazı telefonlar güncelleme geçişi sırasında uzun zaman bekleme ekranında kalabilir. Sadece bekleyin güncelleme tamamlanacaktır.
  • Groove, Podcast, Pandora gibi arkaplanda ses kullanan bir çok uygulama da mağazadan bir uygulama güncellemesini aldıktan sonra çökecek. Cihazı yeniden başlatma bu sorun çözülecektir.
  • Başlangıç ekranına sabitlenmiş çok sayıda tile varsa bazı telefonlarda “Yükleniyor” yazısında takılı kalabilir. Cihaz resete ihtiyaç duyacaktır yada Windows Phone Recovery Tool ile Windows Phone 8.1’e dönülmeli
  • Bazı uygulamalarda 0x80073cf9 hata kodu ile mağaza üzerinden güncellemede sorun yaşanabilir. Uygulamaları kaldırıp yeniden yükleme ile bu sorun çözülecektir
  • Filmler & TV uygulaması bu yapıda çalışmayacak ( bu uygulama güncellendi ve sorun çözüldü)

  Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesinin kararlı sürüm genel dağıtımının ne zaman yapılacağını henüz açıklamadı. Fakat yılın son çeyreği işaret edilirken, tahminlere göre Ekim ayından itibaren Microsoft markalı üst seviye Lumia telefonlara dağıtılmaya başlanacağı belirtiliyor.
   
 3. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  [​IMG]
  Windows 10 Mobile güncellemesinin son yayınlanan Insider Preview güncellemesi ile 512MB RAM’li cihazlara sürpriz özellik.
  [​IMG]
  Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, mobil işletim sistemi Windows Phone platformu için Windows 10 Mobile güncellemesini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncelleme ile Yapı 10512 sürümüne yükseltilen Windows 10 Mobile, yeni özellikler getiriyor.
  Microsoft, Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 sürümünde 2000’den fazla hatanın düzeltiğini açıklarken, bir de yenilikler listesi paylaşmıştı. Fakat o listede atlayan bir özellik olduğu ortaya çıktı. O da 512MB RAM bulunan akıllı telefonlar için medya galerisi ve uygulamalarda GIF animasyonlu medya dosyası desteği olduğu belirtiliyor.
  Galeri ve uygulamalarda GIF animasyonlu fotoğraf desteği 1GB RAM’li akıllı telefonlar için Windows 10 Mobile’ın önceki sürümlerinde desteklemeye başlamıştı. 12 Ağustos tarihinde yayınlanan Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 sürümü ile 512MB RAM’li cihazlar da bu özelliği desteklemeye başladı. GIF formatı desteği genellikle Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin uygulamalarında kullanılıyor.
  Microsoft, Windows 10 Mobile için geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Eylül ayında yani muhtemelen bir ya da iki Yapı güncellemesinden sonra RTM sürümüne yükseltilmesi beklenen Windows 10 Mobile güncellemesi, Ekim ayından itibaren yeni cihazlarda ön yüklü olarak sunulurken mevcut cihazlar için de yayınlanmaya başlayacak.
   
 4. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  [​IMG]
  Microsoft, yeni bir yapı ile Windows 10 için Windows Insider programını devam ettiriyor.
  [​IMG]
  Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, namına yakışır bir şekilde Windows işletim sisteminde güncellemelere ara vermeden devam ediyor. 29 Temmuz’da Windows 10’u kullanıcılar için sunan Microsoft, bugün de Windows 10 Insider Preview Yapı 10525 sürümünü yayınladı.
  Microsoft başkan yardımcısı ve Windows Insider Program yöneticisi Gabriel Aul, Twitter ve resmi Windows bloğu üzerinden yayınlanan yeni Windows 10 güncellemesini duyurdu.

  Windows 10 Insider Preview Yapı 10525 ile birlikte Geri Bildirim ve Insider Hububat uygulamaları geri döndü. Yapılan geliştirmeler arasında ise daha iyi hafıza yönetimi ve renk seçenekleri olduğu yapılan açıklamalar yer alıyor.
  [​IMG]
  Gabriel Aul’un blog yazısındaki açıklamalara göre Windows 10 Insider Preview Yapı 10525 sürümünde bilinen bazı hatalar da var. Bunlardan ilki dikkat çeken Başlat Menüsü, Eylem Merkezi, Görev çubuğu ve Başlık barışın renklerini kullanıcıların bağımsız olarak belirleyebilimesi oluyor. Bu özellik varsayılan olarak kapalı geliyor. Fakat (Ayarlar> Kişiselleştirme> Renkler) adımlarından istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.
  Microsoft, Windows 10 Insider Preview Yapı 10525 ile yeni bellek yönetimi sistemine geçiş yapıyor. Yeni bellek yöneticisi sisteminde, bellek yöneticisi baskı hissettiği zaman kullanılmayan verileri diske yazma yerine, sıkıştırma işlemine tabi tutuyor. Bu işlem aynı anda daha fazla görevi bellekte tutmak için otomatik olarak uygulama bellek kullanım izinlerini de düşürebiliyor. Bu sayede sistem her türlü görevde daha hızlı yanıt verebiliyor.
  Microsoft’un Windows 10 lansmanından sonraki ilk Insider Preview güncellemesi olan Windows 10 Insider Preview Yapı 10525 sürümünü Windows Insider programı üyeleri ve Windows 10 yüklü bilgisayarlarında Preview Güncellemelerini aktif edenler yükleyebilir.
   
 5. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  [​IMG]
  Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Windows 10 Yapı 10525’te meydana gelen Chrome 64-bit çökme sorunu için Google’dan bir açıklama ve geçici çözüm yolu geldi.
  [​IMG]
  Microsoft, Temmuz ayının sonunda yayınladığı Windows 10 final güncellemesinden sonra yeni bir Windows 10 Insider Preview sürümü yayınlamıştı ve Windows 10 testlerini yeniden başlatmıştı. Windows 10 Yapı 10525 adı ile yayınlanan güncellemede Google Chrome tarayıcının 64-bit sürümünü kullananlarda önemli bir çökme sorunu meydana geldi.
  Web sayfaları, sekmeler, eklentiler ve plug-in yükleme sorunu meydana gelen hata ile ilgili Google’dan Chromium mesaj panelinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada, hatanın farkında olduklarını ve düzeltmek için çalıştıklarını belirten Google yetkilileri bu hata için bir de geçici çözüm önerisi getirdiler.
  Windows 10 10525 Chrome 64-bit geçici çözüm:

  Google Chrome 64-bit Windows 10 Yapı 10525 hatasını gidermek için sunulan geçici çözümü aşağıdaki ekran görüntüleri üzerinden uygulayabilirsiniz.
  1-Google Chrome masaüstükısayoluna sağ tıklayarak “Properties” sekmesini açın.
  [​IMG]
  2- Hedef adres kutusundaki adresin sonuna –no-sandbox yazısını ekleyin ve Tamam’a tıklayın. Bu noktadan sonra “Yönetici” girişi yapmanız istenebilir.
  [​IMG]
  3- Devam’a tıklayarak yönetici girişi yapın ve değişikleri onaylayarak kaydedin.
  [​IMG]
  Artık Windows 10 Yapı 10525 Chrome 64-bit sorununu geçici olarak çözdünüz. Fakat açılışta aşağıdaki gibi bir güvenlik uyarısı ile karşılacaksınız. Her şeye rağmen bunlarla uğraşmak istemiyorsanız Windows 10 Yapı 10525 32-bit sürümünü yükleyebilirsiniz. Ya da Windows 10 Yapı 10525 Fast Ring size uygun değildir yüklemeyin!
  [​IMG]
   
 6. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  [​IMG]
  Windows 10 Mobile güncellemesi yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Microsoft’un Windows 10 ve Windows 10 Mobile güncellemesi hazırlıkları tam gaz devam ediyor.
  [​IMG]
  Microsoft, 2014 Eylül ayında duyurduğu Windows 10 güncellemesini, tüm platformlar için ortak alt yapı olarak sunacağını açıklamıştı. Bu nedenle Windows Phone platformu için de Windows 10 Mobile güncellemesi hazırlıkları devam ediyor.
  İlk olarak Ocak ayında duyurulan ve Şubat ayında ilk ön izleme sürümü yayınlanan Windows 10 Mobile güncellemesi için son olarak 16 Haziran tarihinde Yapı 10136 sürümü yayınlanmıştı. Windows Insider program yöneticisi Gabriel Aul’un da doğruladığı üzere şu anda Windows 10 Mobile Yapı 10149 sürümü test ediliyor. Bu yapıya ait sızan bilgilerde ise aşağıdaki detaylar ortaya çıktı.  • Hızlı işlem merkezi kısayolları artık 4 satır (şimdiki 3 satır)
  • Hızlı işlem merkezine el feneri, not(OneNote), hücresel veri ve pil tasarrufu kısayolları eklendi.
  • Project Spartan tarayıcısının adı değişerek Microsoft Edge oldu. Sürümü ise 16.10136.0.0’dan 19.10149.0.0’a yükseltildi.
  • Microsoft Edge’de adres çubuğu alta alındı. (şimdiki üstte)
  • Microsoft Edge’ye Mobil ve Masaüstü görünümü seçenekleri eklendi.
  • Microsoft Edge’de sekmeleri artık tek tıkla görebilmek mümkün.
  • Microsoft Edge dahili PDF görüntüleyiciye sahip.
  • Ses yönetim simgeleri değiştirildi.
  • Uygulamalar ekranında kozmetik iyileştirmeler yapılmış. Harflerin etrafındaki çerçeveler kaldırıldı.
  • Arama çubuğu ise siyah arka plana sahip.
  • İşletim sistemi çok daha hızlı ve daha iyi yanıt veriyor.


  MMicrosoft’un bilgileri sızdırılan bu son yapıyı ne zaman yayınlayacağı bilinmiyor. Fakat Gabriel Aul’un twitter’da belirttiğine göre bir sonraki Windows Insider güncellemesi bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için birlikte aynı Yapı numarasında sunulacak. Bu da her iki güncellemenin en geç önümüzdeki hafta yayınlanacağını işaret ediyor.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  [​IMG]
  [​IMG]Microsoft tarafından Internet Exploerer yerine geçecek olan yepyeni tarayıcı Microsoft Edge artık Windows 10 TP Sürümü'nde de yerini alıyor.

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız'un merakla beklenilen ve şimdiden binlerce kişi tarafından test edilmekte olan yepyeni işletim sistemi

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız 10 hayli iddialı geleceğinden bahsetmiştik. Özellikle Mobil, PC ve

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız platformlarını tek sürüm üzerinden yönetilebilecek olması ile falzasıyla dikkat çekmesi beklenilen Windows 10'un en dikkat çekici yeniliği ise yılların efsanesiInternet Explorer'dan vageçerek Project Spartan olarak ortaya çıkan ve şimdiMicrosoft Edge adını alacağı belli olan

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınızdeğişikliği olarak söyleyebiliriz.

  Son dönemde ciddi şekilde toplarlamış olsa da yavaşlığı ile dillere destan olmuş IE'nın değişiklik hamlesi ve yeni motor kullanımı gibi detaylar ile

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız ve

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız vb tarayıcılara rakip olacağa benziyor.

  [​IMG]

  Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü'nde Project Spartan olarak yer alan bu yeni tarayıcı 10147Yapı numaralı güncellemesi ile Microsoft Edge adını alacak.

  [​IMG]

  Resmi çıkışına 1 ay kala hala ufak tefek hataları olan Windows 10'da he yapı güncellemesi ile bazı detaylar düzeltilirken 29 Temmuz 2015'e yetiştirilmeye çalışılıyor.

  Son olarak Wzor'a göre yapı, bir dizi hata onarımı da sunan bu yeni yapı numarasında Wi-Fi sürücüsülerinde düzenleme, Edge'de video izleme konusunda çeşitli geliştirmeler ve isteyen, beğenmeyen kullanıcılar için

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız, 8 veya 8.1'e geri dönüş yeteneği eklenecek. Ancak OneDrive'ın klasik CPU kullanım hatası bu yapıda da devam edecek.

  [​IMG]

  Aşağıda güncelleme olarak Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü'nü kullanan kullanıcılara gelecek Yapı 10147'deki son haline ait görselleri aşağıda görebilirisiniz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

   
 8. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  [​IMG]
  Windows 10 Mobile Yapı 10151 sürümünün sızan videosu yeni uygulama açılış animasyonunu da ortaya çıkardı.
  [​IMG]
  Microsoft, 29 Temmuz’da Windows 10 güncellemesini bilgisayarlar için yayınlayacak. Bu tarihten sonra ise tüm yazılım ekibi Windows 10 Mobile güncellemesi için yoğunlaşacak. Bu arada geliştirme çalışmaları devam eden Windows 10 Mobile ön izleme sürümüne ait yeni bir video sızdırıldı.

  Bugün gün içinde Windows 10 Mobile Yapı 10149 sürümüne ait ekran görüntüleri sızdırılmış ve bu görüntülerle yeni özellikler ortaya çıkmıştı. Bu sefer Yapı 10151 sürümüne air sızan video ise Windows 10 Mobile’ın sisteme getirdiği yeni animasyonları ortaya çıkardı. Uygulama başlangıç animasyonları Windows Phone platformunda uzun zaman sonra tekrar değişiyor.
  [​IMG]

  Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile birlikte kullanıcılarla daha yakın ilişkiler kurmak, sistemin geliştirilme aşamasına kullanıcıları da dahil etmek için Windows Insider programını başlatmıştı. Bu sayede hem meraklı kullanıcılar be geliştiriciler erken sürümlerinde itibaren güncellemeleri test etme imkanı bulurken, diğer taraftan da yapılan geri bildirimlerle sistemin daha hızlı ve hatasız geliştirilmesi sağlanmış oluyor.
  [​IMG]

  Microsof, bu yapı ile ilgili şimdilik herhangi bir açıklama yapmadı. Fakat önümüzdeki günlerde Windows Insider Program yöneticisi ve Operating Systems Group Başkanı Gabriel Aul’un önümüzdeki hafta yayınlanacağını tahmin edilen Windows 10 Mobile Yapı 10151 sürümüne dair açıklama yapması bekleniyor.
  [​IMG]
   
 9. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 Mobile Insider Preview sürümü için yeni bir güncelleme daha yayınladı.
  [​IMG]
  Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, bugün Windows Insider programı çerçevesinde sürpriz bir güncelleme yayınladı. Windows 10 Mobile Yapı 10149 sürümü numarası ile yayınlanan güncelleme şu anda indirilebilir durumda.

  Bugün gün içinde Windows 10 Mobile Yapı 10149 sürümüne ait bazı ekran görüntüleri ile birlikte yenilikler ve değişiklikler bilgilerini sizlerle paylaşmıştık. Bu güncellemenin önümüzdeki hafta yayınlanması beklenirken Microsoft büyük bir sürprize imza atarak az önce güncellemeyi Windows Insider kullanıcıları için indirmeye sundu.
  Windows 10 Mobile Yapı 10149 Değişiklikleri:  • Hızlı işlem merkezi kısayolları artık 4 satır (şimdiki 3 satır)
  • Hızlı işlem merkezine el feneri, not(OneNote), hücresel veri ve pil tasarrufu kısayolları eklendi.
  • Project Spartan tarayıcısının adı değişerek Microsoft Edge oldu. Sürümü ise 16.10136.0.0’dan 19.10149.0.0’a yükseltildi.
  • Microsoft Edge’de adres çubuğu alta alındı. (şimdiki üstte)
  • Microsoft Edge’ye Mobil ve Masaüstü görünümü seçenekleri eklendi.
  • Microsoft Edge’de sekmeleri artık tek tıkla görebilmek mümkün.
  • Microsoft Edge dahili PDF görüntüleyiciye sahip.
  • Ses yönetim simgeleri değiştirildi.
  • Uygulamalar ekranında kozmetik iyileştirmeler yapılmış. Harflerin etrafındaki çerçeveler kaldırıldı.
  • Arama çubuğu ise siyah arka plana sahip.
  • İşletim sistemi çok daha hızlı ve daha iyi yanıt veriyor.

  Bu arada Microsoft tarafından açıklanan yenilik ve değişiklikler ise şu şekilde:

  • Arama+SMS filtresi artık çalışıyor.
  • Gelen mesaj bildirimleri bazen görünmüyordu, düzeltildi
  • Podcast uygulaması artık çalışıyor.
  • Mağaza (Beta)’dan yükleme veya güncelleme yaparken oluşan sorunlar düzeltildi.
  • Gezinti çubuğu artık gizlenebiliyor.

  Microsoft, Windows Phone platformunun ikinci büyük güncellemesi Windows 10 Mobile’ın final güncellemesinin yayınlanma tarihini henüz açıklamadı. Fakat gelen bilgilere göre Eylül ayında RTM sürümü üreticilere dağıtılacak olan Windows 10 Mobile güncellemesi Ekim ayından itibaren mevcut tüm Windows Phone akıllı telefonlara uyumlu olarak yayınlanacak.
   
 10. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 PC sürümünün varsayılan duvar kağıdını resmi olarak ortaya çıkardı.
  [​IMG]
  Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, 29 Temmuz tarihinde yayınlamaya hazırlandığı Windows 10 güncellemesi için son hazırlıklarını yapıyor. Geçtiğimiz günlerde gelen bazı bilgiler Windows 10 güncellemesi için büyük ve kapsamlı çalışmaların bittiği, artık ince detaylara yoğunlaşıldığı belirtilmişti. Microsoft’un yayınladığı yeni görüntüler bu iddiaları destekler nitelikte.
  [​IMG]

  Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile birlikte varsayılan arka plan resmini ve bu resmin hayata geçiş hikayesini anlatan bir video yayınladı. Windows logosunun işlendiği Windows 10 arka plan resmi tamamen dijital ortamda ışık ve lazerlerle oluşturuldu.
  [​IMG]
  [​IMG]


  Windows 10 kişisel bilgisayarların Başlat ekranında varsayılan arka plan resmi olarak gelecek olan görselini ayrıca GIF uzantılı bir de fotoğrafı paylaşıldı. Bu fotoğraf ise Windows 10 güncellemesi ile arkaplan fotoğraflarına GIF desteği gelebileceği şeklinde yorumlanıyor.
  [​IMG]

  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile birlikte bir çok önemli değişiklik gerçekleştiriyor. Öncelikle dünyada bir ilk olan Windows Insider programı ile başlayan değişim, işletim sisteminin tasarım diline ve uygulama ara yüzlerine kadar sayısız yenilik içeriyor. Microsoft, ayrıca tasarıma ek olarak Windows 10 güncellemesi ile birlikte sistem ikonlarını da yeni tasarım diline uygun olarak değiştirdi.

  Windows 10 güncellemesinin ön izleme sürümünü test etmek isteyen kullanıcılar, Windows Insider uygulamasını yükleyerek Microsoft hesapları ile oturum açtıktan sonra Windows Update ile Windows 8.1 bilgisayarlarına Windows 10 Preview YAPI 10130 sürümünü kurabilirler.
  [​IMG]
   
 11. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  [​IMG]
  Microsoft, 29 Temmuz öncesi Windows 10'un yeni yapılarını yayınlamaya devam ediyor. Build 10154 sürümü, Windows 10'un son halini gözler önüne seriyor.


  [​IMG]Microsoft, canla başla yeni işletim sistemi windows 10 için çalışıyor. Geçtiğimiz haftalarda Windows 10'un Build 10130 sürümünü yayınlayan Microsoft, şimdi de Build 10154 ile karşımıza çıktı. 29 Temmuz tarihinde Finalsürümü çıkacak olan Windows 10'un yeni yayınlanan sürümü, işletim sisteminin son haline en yakın görünümünü gözler önüne seriyor.
  Windows 10 Build 10154 Neler Getiriyor?

  Windows 10 Build 10154 sürümü ile sistemdeki hatalar giderilmiş veperformans artışları sağlanmış. Bu sürümde; uygulama ve klasör simgeleri, başlat menüsü, müzikuygulaması ve sistem ayalarının Windows 10'unFinal sürümünde nasıl görüneceği yer alıyor.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 12. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  [​IMG]
  [​IMG]
  Microsoft, Windows Insider Program üyelerine bu hafta büyük bir sürpriz yaparak üç yeni güncelleme birden yayınladı. Son olarak dün akşam yayınlanan yeni güncelleme ile Windows 10 Insider Preview sürümü Yapı 10162 ile güncellendi.
  Microsoft, 29 Temmuz tarihinde Windows 10 güncellemesini kişisel bilgisayarlar ve tabletler için yayınlamaya hazırlanıyor. Yayınlanma tarihi için zaman dağıldıkça Microsoft yazılım geliştirme uzmanları da son hazırlıklarını tamamlıyor. İlk olarak üreticiler için RTM sürümünün bugünlerde yayınlanması beklenen Windows 10 için RTM sürümü öncesinde son Insider Preview güncellemesi olduğu belirtilen Windows 10 Insider Preview Yapı 10162 sürümü dün akşam yayınlandı.
  Son olarak iki gün önce Windows 10 Insider Preview Yapı 10159 sürümü kullanıma sunulan güncelleme ile sayısız hata düzeltmesi ve geliştirmenin yanında yeni bazı özellikler de sunulmuştu. Microsoft’un bu güncelleme ile genel tasarım düzeltmeleri ve sistem kararlılığı üzerine iyileştirmelere gittiği belirtiliyor.
  Microsoft, Windows 10 güncellemesi için artık son hazırlıklarını yapıyor. Dün akşam Fast Ring için yayınlanan Yapı 10162’nin gerekli testlerin tamamlanmasından sonra Slow Ring için de yayınlanması bekleniyor. Bundan sonra da 29Temmuz’daki yayınlanma tarihine bir iki hafta kala Windows 10 RTM sürümünün dağıtımına başlanacağı tahmin ediliyor.
  Bildiğiniz üzere Windows 10 güncellemesi, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları ile Windows Insider Program üyelerine, yayınlanma tarihinden itibaren ilk bir yıl içinde ücretsiz olarak sunulacak. Daha sonra ise 120$’dan başlayan fiyatlarla satışına devam edilecek.
  Microsoft’un yaklaşan büyük Windows Phone güncellemesi Windows 10 Mobile, yakında yeni özellikler kazanacak.


  [​IMG]

  Microsoft, Windows Insider programı çerçevesinde kullanıcıları Windows 10 Mobile güncellemesi geliştirme sürecine dahil etmişti. Windows Insider kapsamında yayınlanan güncellemeler, Windows 10 Mobile güncellemesine dair önemli bilgileri ortaya çıkarıyor. Yaklaşan Windows 10 Mobile Yapı 10158 sürümü de yepyeni özellikleri beraberinde getiriyor.
  Microsoft Edge ve Mağaza Uygulamaları

  Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile birlikte hem masaüstü hem de mobil cihazlarda, İnternet Explorer tarayıcının yerini alacak olan Microsoft Edge tarayıcıyı hazırlıyor. Windows 10 Mobile Yapı 10151 sürümü ile kod adı Spartan yerine resmi adı Microsoft Edge adını alan yeni tarayıcı, yakında yayınlanacak olan sürümde transparan canlı karo özelliği kazanacak.


  [​IMG]

  Microsoft’un Windows 10 Mobile güncellemesindeki önemli değişikliklerden biri de yeni uygulama mağazası olacak. Halihazırda Windows 10 Mobile Yapı 10151 sürümünde Mağaza Beta adı ile yer alan yeni uygulama, Yapı 10158 sürümü ile beladan çıkarak Mağaza adını alacak ve o da transparan canlı karo özelliğine kavuşacak.
  Microsoft Kamera

  Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi ile Kamera uygulamasında da önemli yenilikler getiriyor. Lumia Windows Phone telefonlar için zate oldukça gelişmiş bir uygulama olan Lumia Kamera uygulamasına ek olarak Microsoft Kamera uygulaması da geliştiriliyor.


  [​IMG]

  Yeni güncelleme ile Microsoft Kamera uygulaması Rich Recording (zengin çekim) ve 120 fps slow motion 576p video kaydı yeteneğine sahip olacak.
  Kişiler Canlı Karosu

  Windows Phone işletim sisteminin karakterini yansıyan canlı karo özelliğinin en güzel göründüğü uygulamalardan biri olan Kişiler uygulaması canlı Karosu yeni animasyona kavuşuyor.

  Windows 10 Mobile güncellemesi ile Kişiler uygulaması canlı karo animasyonu değişiyor ve baloncuklar geliyor. Kişiler uygulaması, canlı karo içinde yüzen kişi resimlerinden oluşan yeni animasyonu ile beğeni kazanıyor.
  Cüzdan Uygulaması  [​IMG]

  Windows 10 Mobile Yapı 10158 sürümü ile Cüzdan Uygulaması yenilenmiş olarak geri geliyor. Cüzdan Uygulaması ile hediye kartları, alış veriş işlemleri eskisinden çok daha kolay yapılabiliyor.
  Microsoft, Windows 10 Mobile için yeni Windows Insider yapısını yayınlanma tarihi açıklamadı. Fakat tahminlere göre Windows 10 Mobile Yapı 10158 ya da daha sonraki sürümün önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniyor.
   
 13. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 Insider Preview için iki gün ara ile iki güncelleme birden yayınladı.
  [​IMG]
  Windows 10 güncellemesinin yayınlanma tarihi olan 29 Temmuz yaklaştıkça Microsoft da hızlandı. Dün Windows 10 Preview YAPI 10158 sürümünü yayınlayan Microsoft, bugün de Windows 10 Preview YAPI 10159 sürümünü Windows Insider programı için Fast Ring olarak yayınladı.
  Microsoft, dün ilk olarak Windows Insider kullanıcıları için Windows 10 Preview YAPI 10158 sürümünü yayınladı. Bir çok kullanıcı bu sürümü yükleyip test edemeden bugün de Windows 10 Preview YAPI 10159 sürümü kullanıma sunuldu.
  Yayınlanan Yapı 10158 sürümünü ile Spartan tarayıcının artık Windows 10’da da Microsoft Edge adını aldığı ve bir çok yeni özelliğinin eklendiği biliniyordu. Windows 10 Preview YAPI 10159 ile tam olarak liste halinde paylaşılmasa da 300’ün üzerinde hata düzeltmesi ve geliştirmenin yanında yeni özellikler de eklendi.
  Windows 10 Insider Preview Yapı 10158 sürümünü yükleyebilir, Yapı 10159 sürümü için güncelleme kontrolü sırasında sorunla karşılaşabilirler. Hata kodu: 0x80246017 numarası ile karşılaşırsanız bilgisayarınızı yeniden başlamanız bu hatayı gidermek için yeterli olacak.
  Microsoft, Windows 10 güncellemesinin final sürümünü 29 Temmuz tarihinden itibaren resmi olarak dağıtmaya başlayacağını duyurmuştu. Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları ile Windows Insider programı çerçevesinde birincil işletim sistemi olarak Windows 10 Preview yükleyenler, Windows 10 güncellemesine ilk bir yıl içinde ücretsiz olarak sahip olacak. Bir yıldan sonraki süreçte veya ücretsiz yükseltme imkanı olmayanlar için ise Windows 10 120 dolardan başlatan fiyat etiketine sahip olacak.
   
 14. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  Windows 10 için devam eden Windows Insider programında yeni bir yapı ortaya çıktı. Windows 10 Yapı 10537 derleme numarasına sahip sürüm birçok yenilik getiriyor.
  [​IMG]
  Microsoft, Temmuz ayının sonunda yayınladığı Windows 10 için geliştirme çalışmalarına Windows Insider programı çerçevesinde devam ediyor. Ortaya çıkan Windows 10 Yapı 10537 derlemesine ait ekran görüntülerine göre Windows 10 Yapı 10537 bir çok yeni özellik getirecek.


  Microsoft, Windows 10 güncellemesini yayınlandıktan sonra bildiğiniz üzere Windows Insider kullanıcıları için son olarak Windows 10 Insider Preview Yapı 10532 derlemesini kullanıma sunmuştu. Bu yapıda gelişmiş context menü ve bazı küçük geliştirmeler sunulurken, bugün ortaya çıkan Yapı 10537 derlemesinde ise daha fazla değişiklik yer aldığı görüldü.
  Windows 10 için hazırlanan en son derleme olan Yapı 10537, arayüz geliştirmeleri ile dikkat çekiyor. Bu geliştirmeler arasında ise Windows Mağaza uygulamalarına eklenen açılış ve kapanış animasyonları oldu. Bilindiği üzere açılış/kapanış animasyonları klasik Win32 uygulamalarda mevcuttu fakat Windows Mağaza uygulamalarında aktif değildi.
  Windows 10 Yapı 10537 derlemesi, uygulama açılış/kapanış animasyonları dışında geliştirilmiş uygulama ikonlarını da içeriyor. Son ikonlar cihaz yöneticisinde görünüyor. Bunun dışında context menü için geliştirilmiş arkaplan renkleri de bu derleme ile kullanıma sunulacak.


  Tabi ki yapılan geliştirmelerine hepsi bu kadarla sınırlı değil! Microsoft’un Yapı 10532 derlemesi ile birlikte Microsoft Edge tarayıcı için de geliştirmeleri sunmaya başlayacağı biliniyordu. Bu derleme ile birlikte Microsoft ayrıca Edge tarayıcı için çok güzel bir eklenti kullanıma sunuyor. Bu eklenti ise WebRTC bağlantısı üzerinden yerel IP adresinizi gizlemenizi sağlıyor.
  Bunlar dışında, Windows 10 Yapı 10537 derlemesinde başka bir değişiklik göze çarpmıyor. Windows 10 Yapı 10537 derlemesine ait ekran görüntülerini aşağıdaki fotoğraf galerisinde inceleyebilirsiniz.
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 15. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  Windows 10 Mobile Insider Preview için günlerdir merakla beklenen yeni derlemenin bugün yayınlanacağı resmi olarak açıklandı.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi için geliştirme çalışmalarına Windows Insider programı çerçevesinde kullanıcılardan da aldığı geri bildirimler doğrultusunda devam ediyor. Son güncellemenin Yapı 10512 derlemesi ile 12 Ağustos tarihinde yayınlandığı Windows Insider programı, bugün yeni bir güncelleme daha alacak.
  Windows Insider Program yöneticisi Gabriel Aul, dün twitter’da kullanıcılara bazı açıklamalar yaptı. Gabriel Aul açıklamasında, uygulama içi satın alma sırasında hafızanın aşırı yüklenmesi nedeni ile meydana gelen hatanın düzeltilmesi için önümüzdeki haftaya kadar zamana ihtiyacımız var dedi. Kullanıcılar için bir anket düzenleyen Gabriel Aul, bu hata ile birlikte güncellemenin yayınlanmasının ister misiniz diye sordu. Kullanıcıların kusa süre içinde yoğun ilgi gösterdiği anket %87 evet çıkması neticesinde Windows 10 Mobile Yapı 10536 derlemesinin bugün yayınlanacağı açıklandı.

  Gabriel Aul açıklamalarında ellerinde mevcut olan Windows 10 Mobile Yapı 10536 derlemesinin oldukça iyi durumda olduğunu, bilinen bir çok sorunun bu derleme ile düzeltildiğini belirtti. Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10512 derlemesinde bulunan fakat Yapı 10536 derlemesi ile düzeltilen hatalar şu şekilde :

  • Sessiz saatler hatası düzeltildi
  • Kilit ekranında geç gelen saat hatası düzeltildi
  • İnternet Paylaşımı (Mobile Hotspot) sorunu düzeltildi
  • Haritalar Uygulamasında Zoom hatası düzeltildi.
  Bunlar dışında genel performans ve ara yüz kozmetik görünümünde bir çok ufak değişiklikler yapılmış. Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10536 derlemesinin yapılan geliştirmelerle günlük kullanım için oldukça kararlı Google geldiği belirtiliyor.
  Eğer siz de bir Windows Insider kullanıcısı iseniz ve uygulama içi satın alma hatası sizin için sorun olmayacaksa Windows Insider programından Fast Ring seçerek bugün akşam saatlerinde yayınlanacak yeni derlemeyi yükleyebilirsiniz. Bu derlemeyi yüklemek istemiyorsanız, Windows Insider programından Slow Ring seçmeniz gerekiyor. Aksi takdirde güncelleme üç gün içinde uygun Wifi bağlantısı da olursa otomatik olarak yüklenecektir.
   
 16. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  Microsoft, dün gece sürpriz bir güncelleme yayınladı. Bu akşam saatlerinde yayınlanacağı açıklanan Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10536 derlemesi gece geç saatlerde yayınlandı.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows Insider kullanıcılarına sürpriz yaparak, Windows Insider Program yöneticisi Gabriel Aul’un bu akşam saatlerinde yayınlanacağını açıkladığı Windows 10 Mobile güncellemesini dün gece saat 01:00 itibariyle yayınlamaya başladı.

  [h=4]Yapı 10536 (FAST) Geliştirmeleri:[/h]
  • Insider Hub tekrar eklendi
  • İnternet paylaşımı artık çalışıyor
  • İki aşamalı kimlik doğrulama düzeltildi
  • Başlangıç ekranı “Yükleniyor…” demeden başarıyla yükleniyor
  • Sessiz saatler düzeltildi
  • Kilit ekranındaki tarih ve saat görüntülenirkenki gecikme düzeltildi
  • Haritalarda çimdik ile yakınlaştırma artık çalışıyor
  • Klasörler desteği ile yenilenmiş Fotoğraflar uygulaması
  • 5 inç ve üzeri cihazlardaki tek elle kullanım modu artık tüm cihazlarda aktif. Aktifleştirmek için Başlat tuşuna basılı tutun
  [h=4]YAPI 10536 (FAST) Bilinen Sorunlar:[/h]
  • Telefonu yeniden başlattığınızda bildirimleri göremeyeceksiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ekranı bir kere kilitleyip-açmak
  • Ayarlarda görünen “zStorage” seçeneğini tıkladığınızda Ayarlar uygulaması kapanıyor
  • OneDrive Kamera yüklemeleri etkin olmayabilir. Düzeltmek için son sürüm OneDrive(sürüm 17.2) uygulaması kullandığınıza emin olun ve OneDrive uygulamasından Kamera yükleme seçeneğini açın
  • Geçici olarak Slow’dan Fast’e geçilemeyecek. Şimdilik tek çaresi Windows Phone Recovery Tool ile Windows Phone 8.1’e dönüp Fast’i seçmek
  • Konuşma ve klavyeler için ek diller yarına kadar indirilemeyecektir.
  Yayınlanan bu derlemeyi Yapı 10512’den geçenler için cihaza 2 ayrı güncelleme gelecek. İlk olarak 10.0.10514.0 sürüm numaralı güncelleme yüklendikten sonra 10.0.10536.1004 derlemesi güncelleme olarak görünecek ve yüklenecek. Windows Phone 8.1 kullananlar ise direkt olarak 10.0.10536.1004 sürümünü yükleyecek.
  Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Güncellemenin yeni cihazlarla birlikte 6 Ekim’de duyurulması ve son halinin tanıtılması bekleniyor.
   
 17. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  Microsoft’un Windows 10 Mobile için yayınlanan son güncellemesi Yapı 10536’nın tüm detayları ve performans incelemesi bu yazıda.
  [​IMG]
  Microsoft, dün Windows Insider programı çerçevesinde yeni bir derlemeyi indirmeye açmıştı. Yapı 10536 derlemesini Lumia 930 üzerinde test ettik ve bilmek isteyenler için yenilikler, hatalar ve düzeltilen hataları bu başlık altında paylaştık.
  [​IMG]
  [h=3]Yapı 10.536.1004 değişiklikleri:[/h]
  • Geliştirici seçeneklerinde USB EEM Açık/ kapalı butonu
  • Başlat menüsü kişiselleştirme ayarlarında bazı değişiklikler. Arka plan görüntüsünü seçmek için “Resimlerim / Örnek Resimler” seçenekleri eklendi. Ayrıca “Canlı Karo tarzı / Tam Ekran resmi” stili ayarları ayrı bir seçenek olarak sunuluyor
  • Hesaplar ayarı altında “Sağlanıyor” menüsü ile cihazı okul ve iş yeri için ayarlama
  • Sim seçenekleri sayfasında birçok ayar değişiklikleri yapıldı
  • Microsoft Edge tarayıcının son sürümü ile HTML5 puanı 439/555 puan ile en yüksek düzeyine ulaşıyor
  • Fotoğraflar uygulaması büyük bir güncelleme alıyor. Klasörler görünümü geri döndü. Fotoğraflara basılı tutarak açılır menüleri ulaşabilirsiniz. Hatta alt menüde bazı değişikliklere gidilmiş.
  [​IMG]
  [h=3]Windows 10 Mobile Yapı 10.536,1004 ilk izlenimler:[/h]
  • Yeni Yapı oldukça kararlı, henüz Lumia 930’da çökme veya sorun oluşturan bir hata ortaya çıkmadı
  • Performans, final sürüm için umut verici düzeyde. Son Yapı 10512 ile karşılaştırıldığında, daha kararlı ve daha hızlı hissettiriyor.
  • Animasyonlar güzel görünüyor
  • Mobil Bağlantı Noktası bütün cihazlarda çalışıyor.
  • Eylem Merkezi’nde “Sessiz Saatler” Yanıp sönme sorunu giderilmiş. Fakat bu sefer de Yandex arama uygulamasına yönlendiriyor.
  • Kilit Ekranında saatin geç gelmesi sorunu giderilmiş
  • WiFi bağlantısında kopma sorunu oluşmadı.
  • E-Posta uygulaması ve bildirimleri sorunsuz çalışıyor. Mesajlaşma uygulaması bazı cihazlarda yükseltmeden sonra kaybolmuş fakat bizim cihazımızda böyle bir oluşmadı.
  • Klavye kullanımı eskisine oranla daha rahat ve kelime tahminleri de sorunsuz çalışıyor.
  • Menüde bazı çeviri hataları geri gelmiş. Özellikle Ayarlar altında ingilizce açıklamalar mevcut.
  [​IMG]
  Sonuç olarak Microsoft, Windows 10 Mobile Yapı 10536 ile önemli geliştirmeler yapmış. Bir önceki derlemede olan hatalar gidebilirken, günlük kullanımı etkileyecek herhangi bir sorun da oluşmadı. Tabi bunda kullandığım cihazın donanım etkisini de göz önüne almak gerekiyor.
  [​IMG]
  Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10536 derlemesinin batarya performansı hakkında yorum yapmak için henüz erken. Zaten sonuç olarak Ön İzleme sürümünde cihazlara özel donanım optimizasyonu yapılmadığı için batarya konusunda güvenilir bir test yapmak da pek mümkün değil.
  Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi için yayınlanma tarihini henüz resmi olarak açıklamadı. Fakat maxicep.com olarak tahminlerimize göre 6 Ekim tarihinde düzenlenecek olan Windows cihazlar tanıtım etkinliğinde Windows 10 Mobile güncellemesi için de önemli gelişmeler olabilir.
   
 18. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  Microsoft, Windows 10 işletim sistemine yeni güncellemelerle birlikte yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor.
  [​IMG]
  Geçtiğimiz Temmuz ayında Windows 10 güncellemesi tüm dünyada yayınlanmıştı. Bu tarihten sonra da Windows Insider programı ile Windows 10 işletim sisteminin geliştirmeye devam eden Microsoft, dün akşam saatlerinde Windows 10 Insider Preview Yapı 10565 sürümünü yayınladı.
  Microsoft başkan yardımcısı ve Windows Insider Program yöneticisi Gabriel Aul’un twitter üzerinden ve resmi Windows bloğu üzerinden duyurduğu yeni güncelleme ile Windows 10 yepyeni özelliklere kavuştu. Geliştirilmiş Başlat Menüsü artık daha da kullanışlı olan açılır menülere, uygulama durum çubukları ise hareketli renklere kavuştu. Microsoft Edge tarayıcıda dikkat çeken yenilik ise sekme ön izleme özelliği oldu.
  [​IMG]
  [h=3]Windows 10 Yapı 10565 Yenilikleri:[/h]
  • Entegre Skype Arama, Mesajlaşma ve Video uygulaması
  • Microsoft Edge Geliştirmeleri
  • Microsoft Edge favori ve okuma listesi senkronizasyonu
  • Cortana geliştirmeleri: Cortana artık el yazısını da tanıyor
  • Daha hareketli durum çubuğu
  • Geliştirilmiş Başlat Menüsü
  • Yeni ürün aktivasyon özellikleri
  Microsoft’un Windows 10 güncellemesi üzerinde yayınlanan bu yeni yapı ile en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de yeni ürün aktivasyon özellikleri oldu. Windows 10 yazılımını yenilenen aktivasyon sayfasında, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 ürün anahtarınızı girerek etkinleştirme işlemini yapabilirsiniz.
  Microsoft, son dönemde hem mobil hem de pc pazarında Windows 10 güncellemesi ile iyi bir ivme yakaladı. Mobşl pazarda satışlarını yavaş da olsa artırmaya devam eden Microsoft, PC pazarında ise Windows 10 güncellemesi ile liderliğini iyice pekiştiriyor.
   
 19. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  Microsoft, Windows 10 işletim sistemini Windows Insider programı ile geliştirmeye devam ederken her yeni güncelleme ile Microsoft Edge tarayıcı da yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.
  [​IMG]
  Microsoft, 29 Temmuz’da Windows 10 güncellemesini yayınlandıktan sonra Windows Insider programı ile yeni yapıları test etmeye ve yeni özellikleri sisteme eklemeye devam ediyor. Dün yayınlanan Windows 10 Insider Preview Yapı 10565 sürümü de bu güncellemelerden biri oldu.


  Windows 10 Insider Preview Yapı 10565 sürümü ile Windows 10 işletim sistemine bir çok yeni özellik eklenirken, Microsoft Edge tarayıcı da bu yeniliklerden nasibini aldı. Windows 10 Yapı 10565 sürümü ile Microsoft Edge tarayıcının kazandığı yeni özellikler arasında ise sekme ön izleme ve senkronizasyon özelliği dikkat çekiyor.
  Yeni Microsoft Edge özellikleri:


  • Sekme Önizleme (detaylı bir sekme önizleme içeriği)
  • Sık kullanılanlar ve Okuma listesi öğelerini Microsoft Edge tarayıcılardan senkronize etme
  • Dosya yükleme için Sürükle ve bırak özelliği artık destekleniyor
  Bunlara ek olarak EdgeHTML görüntüleme motoruna yeni CSS destekleri eklendi ve geliştiriciler için yeni araçlar sunuldu. Tabi ki Microsoft Edge tarayıcıda yapılan değişiklikler bu kadarla da sınırlı değil. Fakat teknik terimlerle sizleri boğmak istemiyoruz.
  Aslında bu özellikler Microsoft Edge tarayıcının ekstra öne çıkacağı özellikler değil. Zira her tarayıcıda bulunması gereken özellikleri Microsoft da yeni tarayıcısına ekledi. Fakat Microsoft’un Edge tarayıcı geliştirme hızını takdir etmeliyiz.
   
 20. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı

  • Co.Administratör
  • Yönetici
  Alınan Beğeniler:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Cevap: Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

  Microsoft’un geliştirmeye devam ettiği ve Aralık ayında kullanıcılara sunmayı planladığı Windows 10 Mobile güncellemesinden yeni bir video daha sızdırıldı.
  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 güncellemesini bilgisayarlar için Temmuz ayında yayınladı fakat akıllı telefonlar için Windows 10 Mobile güncellemesi üzerinde geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Aralık ayında kullanıcılarla buluşması beklenen Windows 10 Mobile’ın Yapı 10567.1004 sürüm numaralı bir derlemesinin videosu internete sızdırıldı.
  Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10567.1004 sürüm numarası ile Lumia 920 üzerinde görüntülenen güncelleme oldukça stabil çalışıyor. Halihazırda Windows 10 Mobile Insider Preview sürümü kullanan Lumia 920 sahiplerinin sıklıkla yakındıkları “sürdürülüyor” ekranı ve geç uygulama açma sorunu ortadan kaldırılmış.

  Her ne kadar videoda görülen Yapı numarası 10567 olsa da Microsoft’un yakında yayınlayacağı sürüm bu olmayacak. Zira Windows Insider Program yöneticisi Gabriel Aul’un twitter’dan yaptığı açıklamaya göre bir kaç gün içinde yayınlanacak olan Insider Preview sürümünün yapı numarası, Lumia 950 XL ve Lumia 950 tanıtımında yüklü olan sürüm 10549.4 olacak.
  Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi ile mobil pazarda yeniden yükselişe geçmek istiyor. Bu nedenle her ne kadar kalınmış olsa da mümkün olduğu kadar sorunsuz ve kullanıcı dostu bir işletim sistemi oluşturmak için Windows Insider kullanıcılarından gelen geri bildirimler inceleniyor.
  Microsoft, geçtiğimiz hafta Windows 10 Mobile amiral gemi akıllı telefonları Lumia 950 ve Lumia 950 XL’nin tanıtımını yapmış, hemen akabinde de Windows 10 Mobile güncellemesinin Aralık ayından itibaren mevcut tüm cihazlar dahil olmak üzere yayınlanacağını sosyal medya hesapları üzerinden duyurmuştu.
   
Yükleniyor...
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.