Merhaba Ziyaretçi ;

Forumumuza Hoş Geldiniz. Sitemizden tam anlamı ile yararlanmak için forumumuza kayıt olmanız gerekmektedir. Forumumuza kayıt olarak içeriklerden tam anlamı ile yararlanabilirsiniz. Lütfen sitemize Kayıt Ol un ve üyelerimize özel ayrıcalıklardan yararlanın...

CANLI ANLATIM Windows 10 Mobile Yapı Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri

'Windows 10' forumunda mehmetkarahanlı tarafından 20 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Windows 10 Yapı 14393.5 Toplu Güncelleştirme Yayınlandı


  Microsoft, Windows 10 Anniversary Update Insider Preview için yeni bir güncelleme daha yayınladı.

  [​IMG]


  Microsoft'un 2 Ağustos tarihinde yayınlanacağı Windows 10 Anniversary Update (Yıl Dönümü Güncellemesi) için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Bu arada Microsoft da yayınladığı yeni toplu güncelleştirmelerle sistem kararlılığını ve performansını en iyi seviyeye getirmek için geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

  Microsoft, geçtiğimiz hafta yayınlanan Yapı 14393 sürümü ile Windows 10 Anniversary Update geliştirme çalışmalarında artık sona gelindiğini ve artık daha çok performans iyileştirmeleri ve hata gidermeleri üzerinde durulacağını belirtmişti. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Yapı 14393.3 sürümü ile ilk toplu güncelleştirmesi yayınlanan Windows 10 Yapı 14393 için bugün de Yapı 14393.5 derlemesi pc ve mobil cihazlar için yayınlandı.

  Windows 10 Yapı 14393.5 güncellemesi herhangi yeni bir özellik getirmiyor. Fakat Windows Insider ekibinin yeni lideri Dona Sarkar'ın yaptığı açıklamaya göre Microsoft Edge tarayıcı için daha güvenilir kullanıcı deneyimi sağlayan iyileştirmeler yapıldı. Bunun yanında hata gidermeleri ve performans iyileştirmelerine odaklanılan Yapı 14393.5 toplu güncelleştirmesi ile batarya performansında da artış olacağı belirtiliyor.

  Microsoft, Windows 10 güncellemesini ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde kullanıma sunmuş veWindows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için bir yıl boyunca ücretsiz yükseltme imkanı sağlamıştı. 29 Temmuz 2016 tarihinde sona erecek olan ücretsiz yükseltme teklifinden sonra 2 Ağustos tarihinde Windows 10 Anniversary Update güncellemesi de tüm Windows 10 ve Windows 10 Mobile kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulacak.


  [​IMG]
   
 2. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]
  Windows 10 Yapı 14393.67 Tüm Windows Insider Kullanıcıları için Yayınlandı


  Microsoft, Windows Insider için yeni bir Windows 10 güncellemesi daha yayınladı

  [​IMG]

  Geçtiğimiz hafta Windows 10 Anniversary Update güncellemesini bilgisayar ve tabletler için yayınlayan Microsoft, yeni Windows Insider sürümlerini de program üyeleri için sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Windows 10 Yapı 14393.67 sürümü Windows 10 Anniversary Update için toplu güncelleştirme olarak tüm Windows Insider kullanıcılarına sunuldu.

  [​IMG]Windows 10 Yapı 14393.67 sürümü Windows Insider Fast, Slow ve Release Preview halkaları için mobil ve masaüstü cihazlarda kullsnıma sunuldu. Küçük bir düzeltme güncellemesi olduğu belirtilen Windows 10 Yapı 14393.67 sürümü ile herhsngi bir önemli değişiklik ya da yeni özellik sunulmuyor. Performans iyileştirmeleri ve hata gidermeleri içeren güncelleme ile işletim sisteminin güvenirliği ve kararlılığı artırılıyor.
  Microsoft, Windows 10 Mobile Anniversary Update güncellemesini henüz yayınlamadı. Fakat gelen bilgilere göre 9 Ağustos tarihinde yayınlanacağı iddia edilen Windows 10 Mobile Anniversary Update güncellemesinin de çok yakında destekleyen tüm modeller için sunulacağı belirtiliyor.

  [​IMG]

  @mehmetkarahanlı@
  Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, Windows 10 ve Windows 10 Mobile için bir sonraki büyük güncellemesi için de çalışmalarına başladı Redstone 2 kod adlı Rs_2 güncellemesi için çalışmalarına başlayan Microsoft, bu güncellemenin de ilk ön izleme sürümünü önümüzdeki günlerde başta pc kullanıcıları olmak üzere Windows Insider programı çerçevesinde kullanıma sunmaya hazırlanıyor.
  İlk sürümlerinde yapısal değişiklikler nedeni ile önemli yenilikler ve özelliklerin sunulmayacağı Windows 10 Redstone 2 güncellemesinin ilerleyen dönemde yepyeni özellikler ve özellikle mobil cihazlar için önemli iyileştirmeler getirmesi bekleniyor.

  [​IMG]
   
 3. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  [​IMG]

  Windows 10 Insider Preview Yapı 14942 Yayınlandı


  Microsoft, Windows Insider programı çerçevesinde yeni bir ön izleme sürümünü daha kullanıma sundu. Windows 10 Yapı 14942 yenilikleri ve değişiklikler.

  [​IMG]

  Microsoft, Windows 10 Redstone 2 kod adı altında geliştirildiği Windows 10 platformunun bir sonraki büyük güncellemesi için yeni bir ön izleme sürümü yayınladı. Windows 10 Insider Preview Yapı 14942 sürüm numarası ile yayınlanan yeni Windows Insider güncellemesi ile uzun zaman aradan sonra ilk defa yeni özellikler test ediliyor.
  Windows 10 Yapı 14942 sürüm numaralı yeni yapı ile gelen özellikler arasında Başlat Menüsünde uygulama listesini gizleme, yeni fotoğraflar uygulaması, Xbox yiyin fotoğraflar uygulaması, yeni ve geliştirilmiş Touch pad deneyimi, geliştirilmiş pc yükseltme deneyimi, Windows Update için yeni bir ikon, 3.5+ GB RAM'e sahip bilgisayarlarda yeni görev yöneticisi deneyimi gibi değişiklikler yer alıyor.  [​IMG]
  Başlat Menüsünde uygulama listesini gizleme özelliği Windows Insider Geri Bildirim Merkezi ile Microsoft'a bildirilen öncelikli değişiklikler arasında yer alıyordu. Bu özelliğe, Ayarlar > Kişiselleştirme > Başlat adımları altında "Başlat Menüsünde Uygulama Listesini Gizle" butonuna tıklayarak aktif edebilirsiniz. Yenilenen Fotoğraflar uygulamasında ise Klasörler ve Albümler arasında gezinmeyi kolaylaştıran yatay gezinme çubuğu eklendi. Ayrıca fotoğrafların daha parlak görünmesini sağlayan ışık görüntüleme modu eklendi.

  [​IMG]

  Windows 10 Yapı 14926 sürümü ilr ilk olarak duyurulan ve Yapı 14942 sürümünde geliştirilen yeni Yükseltme Deneyimi özelliklerinde önceden yüklenmiş (sistemle birlikte gelen) uygulamaları kaldırdığınızda artık bu durum korunuyor ve yeni güncellemelerden sonra silinen o uygulamalar tekrar geri yüklenmiyor.
  Microsoft, yeni Windows 10 güncellemesini henüz resmi olarak duyurmadı. Bu nedenle kesin olarak ne zaman yayınlayacağı bilinmese de tahminlere göre yeni Windows 10 güncellemesi 2017 yılının ilk yarısında kullanıcılara sunulacak.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 4. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]
  Windows 10 Yapı 14946 Pc ve Mobil Sürümü Yayınlandı


  Microsoft, Windows Insider Fast Ring kullanıcıları için Windows 10 Yapı 14946 sürümünü kullanıma sundu. Windows 10 Yapı 14946 yenilikleri, değişiklikleri ve yapılan geliştirmeler..

  [​IMG]

  Microsoft, Windows 10 Redstone 2 kod adı altında geliştirdiği bir sonraki büyük Windows 10güncellemesi için yeni bir ön izleme sürümü yayınladı. Windows 10 Yapı 14946 sürüm numarası ile yayınlanan yeni güncelleme şimdilik sadece Windows Insider Fast Ring kullanıcıları tarafından indirilebilir durumda.  [​IMG]  [​IMG]Windows 10 Yapı 14946 sürümü ile birlikte hem Windows 10 masaüstü hem de Windows 10 Mobile için bazı küçük yenilikler sunuldu. Windows 10 Mobile tarafında dikkat çeken en önemli yenilik Continuum kullanımı için ayrı olarak ekran zaman aşımı süresi belirleme ayarı eklenirken, Windows 10 masaüstü ve tablet sürümünde ise Touch pad için yeni dokunmatik jestler dikkat çekiyor.
  Windows 10 Mobile Yapı 14946 yenilikler:

  • Kullanıcı sözlüğünde bir kelimeyi kaldırmak için seçenek
  • Metin tahmininde otomatik düzeltmeyi kapatma seçeneği
  • WiFi ayarlar sayfa tasarımında değişiklik
  • Continuum kullanırken ayrılmış ekran zaman aşımı ayarları

  Windows 10 Yapı 14946 yenilikler:

  • Yeni kişiselleştirilebilir jestlerle geliştirilmiş touchpad deneyimi
  • WiFi ayarları sayfası tasarımı değiştirildi

  Windows 10 Mobile için açıklanan sorunlar arasında, farklı bir konuşma dil paketi indirildiyse bu dil dosyasının çalışmayacak uyarısı dikkat çekiyor. Fakat Microsoft yetkilileri bu sorunun kısa zaman içinde çözüleceğini belirtiyor.
  Windows 10 ve Windows 10 Mobile Anniversary Update güncellemesinin yayınlanmasının ardından önemli bir özellik güncellemesi olarak sunulması beklenen Windows 10 Redstone 2 güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı henüz resmi olarak açıklanmadı. Fakat gelen bilgilere göre 2017 yılının ilk yarısında yayınlanması beklenen Windows 10 Redstone 2 güncellemesinin Build 2017 Geliştirici Konferansı'nda tanıtılması bekleniyor.  [​IMG]
   
 5. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  Windows 10 Insider Preview Yapı 14951 PC ve Mobil için Yayınlandı

  Microsoft, Windows 10 Redstone 2 güncellemesi için yeni bir Windows Insider fast ring sürümünü kullanıcılara sundu. Windows 10 Yapı 14951 yenilikleri ve değişiklikleri tüm detayları

  [​IMG]

  Microsoft, Windows Insider programı çerçevesinde Windows 10 Redstone 2 güncellemesi için geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Son haftalarda hızlanan Windows 10 Redstone 2 geliştirme çalışmaları yayınlanan Insider Preview sürümleri ile kullanıcılar tarafından da test ediliyor. Microsoft, bu kapsamda Windows 10 Insider Preview Yapı 14951 sürümünü Windows Insider fast ring kullanıcıları için yayınladı.
  Yayınlanan Windows 10 Yapı 14951 sürümü ile küçük bazı yenilikler test edilmesi amacıyla Windows Insider kullanıcılarına sunuluyor. Bunlar arasında hassas touchpad için kişiselleştirme deneyimi geliştirmeleri, Windows Ink geliştirmeleri, yeni geliştirici deneyimleri, sesli anlatıcı geliştirmeleri, Windows Subsystem for Linux için yeni özellikler ve Mobil ve PC için Windows Kamera yenilikleri bulunuyor.
  [​IMG]
  Windows Kamera uygulaması geçtiğimiz günlerde Windows Insider fast ring kullanıcıları için güncellenmiş ve fark ettiğimiz yenilikleri sizlerle paylaşmıştık. Microsoft şimdi bu güncelleme ile gelen yeniliklerin tümünün bir listesini yayınladı.

  • Yeni yüksek kontrastlı çekim tuşu ile resim, video ve panaroma çekebilirsiniz
  • Kamera uygulaması panelinde artık zamanlayıcı kullanılabilir durumda
  • Ayarlar menüsüne daha hızlı ulaşmak için ekranda direk olarak "Ayarlar" butonu yer alıyor
  • Kamera rulosuna tek elle hızlı ulaşım için Önizleme butonunun yeri değiştirildi
  • Yeni zoom slider ile daha kolay yakınlaştırma kontrolü
  • Çekim yapıldığına emi olmanız için yeni çekim animasyonu
  • Ön ve arka kamera arasında geçiş yapmak için daha belirgin buton tasarımı
  • PC'de klavye space bar tuşunu çekim için kısayol olarak kullanma

  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 ekosisteminin bir sonraki büyük güncellemesi Redstone 2 geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Özellikle Windows 10 Mobile için önemli yeniliklerin beklendiği Windows 10 Redstone 2 güncellemesinin 1703 versiyon numarası ile 2017 yılı Mart ayında yayınlanması bekleniyor. Bu güncellemenin Windows 10 Mobile için yayınlanmasının Nisan-Mayıs dönemine sarkabileceği belirtiliyor.
   
 6. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]
  Windows 10 Mobile Yapı 14951 Yeni Özellikler Getirdi


  Microsoft, duyuru yazısında belirtmese de Windows 10 Mobile Yapı 14951 sürümü küçük bazı yeni özellikleri beraberinde getiriyor. İşte Windows 10 Mobile Yapı 14951 sürümü ile gelen yenilikler..  [​IMG]


  Microsoft geçtiğimiz günlerde Windows Insider fast ring kullanıcıları için Windows 10 Insider Preview Yapı 14951 sürümünü kullanıma sunmuştu. Bir çok kullanıcının %0 indirme ekranı hatası aldığı güncelleme için yayınlanan Windows Blog duyuru yazısında belirtilmeyen bazı yeni değişiklikler ortaya çıktı.

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız  Windows 10 Mobile kullanıcılarının heyecanla beklediği yeni özellikler olmasa da Ayarlar menüsünde yapılan bu değişiklikler kullanıcı deneyimini olumlu yönde geliştirmeye devam ediyor.

  [​IMG]

  Beklenen yenilikler olmasa da bir kaç küçük değişiklik listesini aşağıda inceleyebilirsiniz:


  • Arka Plan Uygulamaları menüsüne tüm arka plan uygulamalarını tek bir hareketle kapatmak için yeni buton gelmiş. Ayarlar > Gizlilik> Arka Plan Uygulamaları adımlarını izleyerek butonu kullanabilirsiniz.
  • Windows Phone 8.1'de olan fakat daha sonra kaldırılan yararlı özelliklerden biri olan WiFi bağlantısı zayıfken mobil veriye geç butonu da Yapı 14951 ile geri gelen özellikler arasında. Ayarlar > Ağ ve Kablosuz > Veri Kullanımı adamlarından "Use cellular instead of WiFi " menüsünü kullanabilirsiniz. (bu menüde ses kısma+kilit tuşuna basılı tutarak ekran görüntüsü ile birlikte çeviri eksikliği için geri bildirim yapmayı unutmayın.)
  • Çevrimdışı haritaların kaydedileceği alanı artık depolama ayarları altında seçebilirsiniz. Ayarlar > Sistem> Depolama en altta Çevrimdışı Haritaları kaydetme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

  Microsoft, Windows 10 Mobile Redstone 2 güncellemesi için Windows Insider programı dahilinde geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Özellikle mobil Windows 10 sürümünde önemli yeniliklerin gelmesi beklenen Redstone 2 güncellemesinin 1703 versiyon numarası ile Mart 2017 tarihinden itibaren yayınlanması bekleniyor. Redstone 2 güncellemesinin Windows 10 Mobile için yayınlanması ise 2017 Nisan ayında başlayabilir.

  [​IMG]
   
 7. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Windows 10 Yapı 14955 Insider Fast Ring Kullanıcıları için Yayınlandı


  Microsoft, Windows 10 Insider Preview Yapı 14955 sürümünü Windows Insider fast ring kullanıcıları için yayınladı. Windows 10 Yapı 14955 yenilikleri ve geliştirmeler

  [​IMG]

  Bugün önemli bir tanıtım etkinliği düzenlemeye hazırlanan Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, aynı zamanda Windows Insider programı çerçevesinde Windows 10 testlerine de devam ediyor. Microsoft, genel olarak hata düzeltmeleri üzerine yoğunlaşan Windows 10 Insider Preview Yapı 14955sürümünü Windows Insider fast ring pc, tablet ve akıllı telefon kullanıcıları için kullanıma sundu.

  Windows 10 ve Windows 10 Mobile Yapı 14955 sürümü ile gelen yenilikler arasında yapılan açıklamaya en önemli yenilik Outlook mail uygulamasında olacak. Outlook mail uygulaması artık bildirimler üzerinden hızlı eylemler özelliğini destekliyor. Outlook mail uygulamasının bie başla yeniliği ise e-postaları artık yeni sayfada açma olanağı ve kullanıcı adı ile kişilerden bahsetme oldu.

  [​IMG]


  Windows 10 Mobile Geliştirmeler:

  Windows 10 Mobile cephesinde yapılan geliştirmeler arasında şunlar bulunuyor:

  • Bazı uygulamalarda Microsoft hesabı ile oturum açılmaması sorunu giderildi,
  • Bazı modellerin yeniden başlatma sırasında mavi ekran ya da Windows logosunda takılı kalmasına neden olan bir sorun giderildi,
  • Başlat ekranındaki bazı uygulama karolarında bildirim gözükmemesi sorunu giderildi,
  • Veri sınırı açılmasına rağmen gerekli bildirimin verilmemesine denen olan bir sorun giderildi,
  • Cortana ile hatırlatma oluştururken Saat veya Konum alanlarında klavye algılamama sorunu giderildi  Windows 10 PC Geliştirmeler:

  Windows 10 pc ve tablet sürümü de Windows 10 Yapı 14955 sürümü ile önemli bazı geliştirmeler kazanıyor. Bunlar arasında Microsoft hesabı ile oturum açılmaması sorunun giderilmesi, Windows Ink geliştirmeleri, hassas touchpad için önemli geliştirmeler, Windows Anlatıcı (Narrator) için düzeltmeler, Trusted Platform Module yönetim kontrol paneli (TPM.msc) güncellemesi ve bir çok bağlantı hatasına neden olan sorunlar giderildi.

  Microsoft, bugün Türkiye saati ile 17'de Windows 10 etkinliğinde düzenlemeye hazırlanıyor. Bu etkinlikte yeni Windows 10 cihazların yanı sıra Windows 10 Redstone 2 güncellemesi ile gelecek yeniliklerin de tanıtılması bekleniyor.


  [​IMG]
   
 8. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Microsoft, Windows 10 Yapı 14959 Sürümünü Yayınladı


  Microsoft, Windows 10 Insider Preview Yapı 14959 sürümünü Windows Insider fast ring kullanıcıları için yayınladı. Yenl yapı Unified Update Platform ile geliyor.

  [​IMG]

  Microsoft, Windows Insider programı çerçevesinde Yapı 14959 Insider Preview sürümünü kullanıma sundu. Windows 10 Insider Preview Yapı 14959 sürümü, mobil için Unified Update Platform özelliğini de beraberinde getiriyor.

  Microsoft bugün Windows 10 Mobile ve Windows 10 için Yapı 14959 sürümünü Windows Insider fast ring kullanıcıları icin kullanıma sundu. Masaüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar için yayınlanan Windows 10 Yapı 14959 güncellemesi Windows 10 Creators Update kapsamında yayınlanan ilk güncelleme oldu.
  Windows 10 Yapı 14959 sürümü dikkate değer yeniliklerle gelmiyor. Microsoft'un açıkladığı en önemli değişiklik ise Unified Update Platform adı verilen yeni güncelleme modeli oldu. Yeni Unified Update Platform ile güncellemelerde artık sadece değişiklik yapılan dosyalar indirilecek. Bu da tüm yapı dosyası yerine sadece değişiklik yapılan dosyaların indirilmesi sayesinde hem daha az veri indirme hem de daha hızlı güncelleme yüklemeyi beraberinde getirecek. Unified Update Platform bilgisayarlar için de önümüzdeki yapılarda killanilmaya başlayacak.

  Microsoft'un bugün yayınladığı Yapı 14959 sürümünde genel olarak performans iyileştirmeleri ve hata gidermeleri bulunuyor. Ayrıca ayarlar menüsü altında Ağ ve Kablosuz menüsünde performans geliştirmeleri ve arayüz değişiklikleri yapıldı. Bunun dışında Groove Müzik gibi bazı müzik oynatıcı uygulamaların kilit ekranında çalmayı durdurmasına neden bir sorun da giderildi.
  Microsoft, Windows 10 Creators Update güncelemesini ne zaman yayınlayacağını konusunda henüz net bir tarih vermedi. Fakat yapılan açıklamada güncellemenin 2017 ilk yarısında yayınlanacağı belirtildi. Gelen bilgilerde ise 1703 versiyon numarasına sahip olması beklenen Windows 10 Creators Update güncelemesinin Mart 2017 tarihinde kullanıma sunulacağı iddi ediliyor.

  [​IMG]
   
 9. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 Yapı 14393.447 Sürümünü Yayınladı


  Microsoft, Windows 10 için Kasım ayı güncellemesini yayınladı. Windows 10 Yapı 14393.447 sürümü Windows 10 kullanıcılarına sunuldu.

  [​IMG]

  Microsoft, Windows 10 için aylık toplu güncelleştirmeleri yayınlanmaya devam ediyor. Windows 10 Anniversary Update için bu ayki toplu güncelleştirme, Windows 10 Yapı 14393.447 sürüm numarası ile kullanıcılara sunuldu. Yayınlanan Yapı 14393.447 sürümü bir toplu güncelleştirme olduğu için çok önemli bir yenilik getirmiyor.

  [​IMG]


  Güncelleştirme Microsoft Edge, Windows Dosya Yöneticisi ve Boot Manager için ek güvenilirlik getirirken, bazı düzeltmeler ve hata gidermeleri içeriyor. Genel olarak sorun giderme ve iyileştirmeler içeren Windows 10 Yapı 14393.447 sürümünde yapılan değişiklikler listesi şu şekilde:


  • Multimedia audio, Remote Desktop ve Internet Explorer 11 için geliştirilmiş güvenirlik
  • Virtual private network (VPN) bağlantı sorunu giderildi
  • Zamanlanmış görevlerin çalışmamasına neden olan sorun giderildi
  • Access Point Name (APN) sorununu gideren veritabanı güncellemesi
  • Japonca karakter sorunu giderildi
  • Sistem tepsisinde WiFi bağlantısını göstermeme sorunu giderildi
  • Kullanıcıların Windows cihazlarıyla ücretli Wi-Fi satın alma işlemini tamamlamadan önce internet bağlantısını kesme sorunu giderildi
  • Belarus Rublesi sembol hatası düzeltildi
  • Multimedia, Windows kernel, dağıtım sürüm yönetimi, doğrulama, Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Remote Desktop, Active Directory, kablosuz bağlantı, Windows shell, grafikler, kurumsal güvenlik, ve Microsoft HoloLens için farklı hataların giderilmesi
  • Boot Managerçin güvenlik güncellemesi, Windows işletim sistemi, kernel-mode sürücüleri, Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Microsoft Virtual Hard Drive, Ortak Günlük Dosya Sistemi sürücüsü, Microsoft Video kontrol, Windows doğrulama metotları, Windows Dosya Yöneticisi ve Microsoft Graphics bileşenleri için geliştirmeler.

  Microsoft, Windows 10 platformu için bir sonraki büyük güncellemesini Windows 10 Creators Update adı ile duyurmuş ve bu güncellemenin 2017 yılı başlarında yayınlanacağını açıklamıştı.

  [​IMG]
   
 10. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Windows 10 Insider Preview Yapı 14965 Yeni Özelliklerle Yayınlandı


  Microsoft, Windows 10 Yapı 14964 sürümünü yeni özelliklerle masaüstü, tablet ve akıllı telefonlar için Windows Insider fast ring kullanıcılarına sundu.

  [​IMG]

  Microsoft, Windows 10 Creators Update için teni bir yapıyı masaüstü ve mobil cihazlar için aynı anda kullanıma sundu. Windows 10 Yapı 14965 sürümü Windows Insider fast ring kullanıcıları için yayınladı ve bazı yeni özellikleri de beraberinde getirdi.

  Windows 10 Yapı 14965 sürümü, tablet modunda harici monitörleri kontrol etmek için geliştirilmiş seçenekler sunuluyor. Microsoft, şimdi bir mouse kullanmaya gerek kalmadan tabletiniz ile ikinci bir ekranın kullanılabileceğini belirtiyor. Sunulan yeni Sanal Touchpad özelliği ile geleneksel bir Mousepad ile olduğu gibi mouse seçme ve öğeleri taşımak işlemleri yapılabiliyor.
  Eğer yapışkan notları kullanıyorsanız, yayınlanan Windows 10 Yapı 14965 sürümünde sizin için de bir kaç yenilik var demektir. Bu sürümde telefon numarası ve stok semboller tanımlama dahil daha fazla dil desteği sunuluyor. Geri alma ve Yineleme ilgili bazı hata gidermelerinin yanında yapışkan notlarda yeni bir ara yüz tasarımı da kullanılıyor.
  Windows Ink Workspace, son kullanılan uygulamalar sayısı artırıldı ve genel performans iyileştirmeleri yapıldı. Ayrıca koruyuculu kaydırma tekerleği de artık kullanılabilir. Registry Editorde ise adres bar artık CTRL + L klavye kısayolunu destekliyor. Bu sayede HKEY adları için adres çubuğuna ve steno gösterimde odağı ayarlayabilirsiniz..

  Yayınlanan Windows 10 Yapı 14965 sürümü ile birlikte bir çok hata giderme ve performans iyileştirmeleri sağlansa da yeni hatalar da mutlaka ortaya çıkacaktır

  [​IMG]
   
 11. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Microsoft, Windows 10 Yapı 14986 Sürümünü Insider Fast Ring için Yayınladı


  Windows 10 Yapı 14986 derlemesi, Windows Insider fast ring için yeni özellikler, Microsoft Edge için yeni eklentilerle birlikte yayınlandı.

  [​IMG]

  Microsoft, Windows 10 Insider Preview Yapı 14986 sürümünü Insider Fast ring kullanıcıları için yayınladı. Microsoft Edge tarayıcı in yeni eklentiler, Cortana için yeni özellikler ve ara yüzde bazı geliştirmeler getiren Yapı 14986 sürümü,
  Öncelikle Cortana için gelen yenilikler arasında sesli komutla ses açma kısma ve bilgisayarı kapatma gibi işlevler bulunuyor. Ayrıca Cortana ile medya oynatıcıyı da kontrol etmek mümkün. Cortana ile iHeartRadio ve TuneIn Radio üzerinde şarkı arayabilir ve bu şarkıları dinleyebilirsiniz. Ayrıca çalan şarkılar hakkında bilgileri de sesli komut yolu ile öğrenebilirsiniz. Cortana dijital sesli asistan için gelen diğer yenilikler şu şekilde:

  • Boşta kaldığında tam ekran
  • Çince'ye Müzik tanıma desteği ekleme (Basitleştirilmiş)
  • Azure Active Directory (AAD) kimliğini kullanarak Cortana ile oturum açma
  • Kurumsal Bulut Baskı

  Windows Oyun Çubuğu tam ekran desteğini geliştirildi: Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile Game Bar'da altı tam ekran oyuna destek eklendi. Microsoft, Windows 10 Creators Update için daha pek çok yeni ekleme üzerinde çalışıyor. Bu yapıda, Windows oyun çubuğu ile tam ekran modunda 19 ek oyun için destek eklendi. Her zamanki gibi, WIN + G'ye basarak Oyun Çubuğu'nu çağırıp bir kayıt veya ekran görüntüsü alabilirsiniz. İşte desteklenen yeni oyunlar:

  • ARMA 3
  • Battlefield 1
  • Civilization V
  • Dark Souls III
  • Fallout 4
  • Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
  • Mad Max
  • Mafia 2
  • NBA 2K16
  • Overwatch
  • Star Wars: The Old Republic
  • StarCraft II: Heart of the Swarm
  • The Binding of Isaac
  • The Witcher 3: Wild Hunt
  • Terraria
  • Tom Clancy’s The Division
  • Total War: WARHAMMER
  • Warframe
  • World of Tanks


  [​IMG]


  Windows Ink deneyiminizi bir üst düzeye taşıyın: Microsoft, Creator Update ile kalem ve Windows Ink kullanıcıları için gelecek iyileştirmelerden bazılarını duyurmuş ve yayınlamıştı ve bu yapı ile biraz kaç geliştirme daha kullanıcılara sunuluyor.

  • Önceki ekran eskizlerine geri dönme
  • Güncellenmiş Ink Flyout Görselleri
  • Cetvel rotasyonu üzerinde daha hassas kontrol
  • Mürekkep kullanırken kursor artık görünmeyecek

  Microsoft Edge Eklenti Desteği: Microsoft Edge için yeni

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız,

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin TıklayınızTrueKey ve

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin TıklayınızWrite eklentileri kullanıma sunuldu.
  Microsoft ayrıca Windows 10 Yapı 14986 sürümü ile güncellenmiş yeni rendering teknolojisini kullanarak Evrensel Uygulama platformunun kullanıcı deneyimini geliştiriyor. Bununla birlikte yeni Anlatıcı geliştirmeleri, yeni Windows Defender dashboard görüntüsü, Registry Editor geliştirmeleri ve USB Audio 2 Class Driver da Yapı 14986 sürümünde yapılan geliştirmeler arasında.

  Microsoft'un Yapı 14986 sürümünde yaptığı bir diğer önemli geliştirme ise yeni Güncelleme Deneyimi oldu. Güncelleme dosyalarını ayrı olarak indirme,indirilen güncelleme dosyalarını yükleme ve güncelleme güvenliği ile ilgili daha fazla geliştirme yapılan Windows Güncelleme Deneyiminde, kullanıcılar artık sürüm yükseltmelerde bilgisayarlarında daha fazla kontrole sahip olacak.

  [​IMG]

   
 12. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]


  [​IMG]

  Windows 10'un yeni bir "Build" yayınlaması bekleniyordu. Yakın bir zaman önce internete sızdırılan Build 14997, Microsoft tarafından da yalanlamadı!
  Microsoft başarısız mobil politikalarından sonra varını yoğunu Windows 10’a koymuştu. Bu nedenle her platformda çalışabilecek bir işletim sistemi tasarlama hedefinde olan firma, amiral gemisi olan bu işletim sistemi üzerinde aralıksız çalışmalarda bulunuyor. En son güncellemesi olan Windows 10’un Build 14997 versiyonu, internete sızdı.
  [​IMG]

  Build 14997 versiyonunun özellikle iç yapısında bazı değişiklikler olduğu gözlemlendi. “rs_prerelease” dosyasında birçok modifikasyon ve değişim yapılmış.

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız’e göre ise “rs_onecore_base” kolundaki dosyalar, içindeki değişikliklerin kaynağı. Ayarlar, tema desteği, Windows Store, Edge’deki yeni özellikler; yapılan değişikliklerden yalnızca birkaç tanesi. Windows 10’un Build’leri, sistemi geliştirmede Microsoft’un kararlılığının bir göstergesi.

  [​IMG]

  [​IMG]

   
 13. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 Yapı 14986 Sürümünü Insider Fast Ring için Yayınladı


  Windows 10 Yapı 14986 derlemesi, Window
  s Insider fast ring için yeni özellikler, Microsoft Edge için yeni eklentilerle birlikte yayınlandı.
  [​IMG]

  [​IMG]
  Microsoft, Windows 10 Insider Preview Yapı 14986 sürümünü Insider Fast ring kullanıcıları için yayınladı. Microsoft Edge tarayıcı in yeni eklentiler, Cortana için yeni özellikler ve ara yüzde bazı geliştirmeler getiren Yapı 14986 sürümü,
  Öncelikle Cortana için gelen yenilikler arasında sesli komutla ses açma kısma ve bilgisayarı kapatma gibi işlevler bulunuyor. Ayrıca Cortana ile medya oynatıcıyı da kontrol etmek mümkün. Cortana ile iHeartRadio ve TuneIn Radio üzerinde şarkı arayabilir ve bu şarkıları dinleyebilirsiniz. Ayrıca çalan şarkılar hakkında bilgileri de sesli komut yolu ile öğrenebilirsiniz. Cortana dijital sesli asistan için gelen diğer yenilikler şu şekilde:

  • Boşta kaldığında tam ekran
  • Çince'ye Müzik tanıma desteği ekleme (Basitleştirilmiş)
  • Azure Active Directory (AAD) kimliğini kullanarak Cortana ile oturum açma
  • Kurumsal Bulut Baskı

  Windows Oyun Çubuğu tam ekran desteğini geliştirildi: Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile Game Bar'da altı tam ekran oyuna destek eklendi. Microsoft, Windows 10 Creators Update için daha pek çok yeni ekleme üzerinde çalışıyor. Bu yapıda, Windows oyun çubuğu ile tam ekran modunda 19 ek oyun için destek eklendi. Her zamanki gibi, WIN + G'ye basarak Oyun Çubuğu'nu çağırıp bir kayıt veya ekran görüntüsü alabilirsiniz. İşte desteklenen yeni oyunlar:

  • ARMA 3
  • Battlefield 1
  • Civilization V
  • Dark Souls III
  • Fallout 4
  • Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
  • Mad Max
  • Mafia 2
  • NBA 2K16
  • Overwatch
  • Star Wars: The Old Republic
  • StarCraft II: Heart of the Swarm
  • The Binding of Isaac
  • The Witcher 3: Wild Hunt
  • Terraria
  • Tom Clancy’s The Division
  • Total War: WARHAMMER
  • Warframe
  • World of Tanks

  [​IMG]
  Windows Ink deneyiminizi bir üst düzeye taşıyın: Microsoft, Creator Update ile kalem ve Windows Ink kullanıcıları için gelecek iyileştirmelerden bazılarını duyurmuş ve yayınlamıştı ve bu yapı ile biraz kaç geliştirme daha kullanıcılara sunuluyor.

  • Önceki ekran eskizlerine geri dönme
  • Güncellenmiş Ink Flyout Görselleri
  • Cetvel rotasyonu üzerinde daha hassas kontrol
  • Mürekkep kullanırken kursor artık görünmeyecek

  [​IMG]
  Microsoft Edge Eklenti Desteği: Microsoft Edge için yeni

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tıklayınız,

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin TıklayınızTrueKey ve

  Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin TıklayınızWrite eklentileri kullanıma sunuldu.
  Microsoft ayrıca Windows 10 Yapı 14986 sürümü ile güncellenmiş yeni rendering teknolojisini kullanarak Evrensel Uygulama platformunun kullanıcı deneyimini geliştiriyor. Bununla birlikte yeni Anlatıcı geliştirmeleri, yeni Windows Defender dashboard görüntüsü, Registry Editor geliştirmeleri ve USB Audio 2 Class Driver da Yapı 14986 sürümünde yapılan geliştirmeler arasında.
  Microsoft'un Yapı 14986 sürümünde yaptığı bir diğer önemli geliştirme ise yeni Güncelleme Deneyimi oldu. Güncelleme dosyalarını ayrı olarak indirme,indirilen güncelleme dosyalarını yükleme ve güncelleme güvenliği ile ilgili daha fazla geliştirme yapılan Windows Güncelleme Deneyiminde, kullanıcılar artık sürüm yükseltmelerde bilgisayarlarında daha fazla kontrole sahip olacak.


  [​IMG]

   
 14. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  [​IMG]

  Microsoft'un 2017 yılının ilk çeyreğinde yayınlaması beklenen yeni Windows 10 Mobile güncellemesinde yapacağı bazı değişiklikler ekran görüntüleri ile internete sızdırıldı.

  [​IMG]

  Android ve iOS'un pazar payı açısından gerisinde kalmış olmasına rağmen, yeni özelliklerle güncellenen Windows 10 Mobile işletim sistemini telefonlarında görmek isteyen hala çok sayıda kullanıcıya sahip. Ve evet, Windows 10 Mobile işletim sistemi 2017 yılında bazı yeni özelliklere kavuşacak. Bu özelliklerden biri olan 3D Ön İzleme, belirli içeriği 3D olarak izlemenize olanak tanıyacak. Ayrıca, kullanıcılar kendi 3B içeriklerini oluşturabilecek.Birkaç yıl önce, 3D içerik sunan bazı Android modelleri olduğunu hatırlayabilirsiniz. Bazı YouTube videoları bu biçimde izlenebilir ve bu cihazların arkasındaki 3D kameralar 3D fotoğraflar ve videolar kaydedebilir. Bu modellerin her birindeki kullanıcı arayüzüleri üçüncü boyut grafikleri düşünülerek yapılmıştı. Bu 3D akıllı telefonlar arasında HTC EVO 3D ve LG Optimus 3D yer alıyor. Bu cihazlarda, özel efektleri görmek için giyilecek özel bir gözlük seti gerektirmeyen stereoskopik ekran teknolojisi kullanılmıştı.Windows 10 Mobile ile güncellenen bir diğer bölüm ise Microsoft Edge tarayıcısı olacak. Bazı çevrimiçi mağazalarda ödeme yapmak istediğinizde Microsoft Edge tarayıcı, Microsoft Cüzdanı ayarlamanızı isteyecek. İşlem tamamlandıktan sonra, bir dahaki seferde çevrimiçi alışveriş yaparken otomatik olarak Cüzdan'da oturum açılarak ödeme yapabilecek. Bu sayede sadece seçili satıcıların bilgilerinizi görmesi sağlanacak. Her işlemle birlikte girilmesi gerekmeyecek şekilde, Microsoft hesabınızdan kredi kartı bilgileri alınacak. Windows 10 Mobile, yazılım güncellemeleri tarafında da ilginç bir yeni özelliğe sahip olacak. Bu özellik, 35 güne kadar bir yazılım güncellemesini bekletmenizi ve güncellemeyi o tarihten sonra devam ettirmenizi sağlayacak. Gelen bilgilere göre, Microsoft Edge okuyucuların EPUB kitaplarını kaydetmesine veya yer imi koymasına olanak tanıyan entegre bir kitap mağazasına sahip olacak (bu birkaç popüler eBook formatından biridir). Ve Ayarlar uygulaması, telefonunuza yüklediğiniz uygulamalar hakkında yeni bilgileri gösterecek şekilde gözden geçirilecek. Bu sayede kullanıcılar uygulama verilerini yönetebilecek ve yüklü uygulamaları sıfırlayabilecek.
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 15. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  Windows 10 Insider Preview Yapı 15002 Bir Çok Yenilikle Yayınlandı

  Microsoft, Windows Insider Fast Ring kullanıcıları için bugün var çok yeniliği beraberinde Windows 10 Insider Preview Yapı 15002 sürümünü hızlı halkada yayınladı.

  Microsoft, Windows 10 Creators Update Güncellemesi için hazırlıklarına devam ediyor ve bu kapsamda yapılan geliştirmeler, Windows Insider programı ile kullanıcılar tarafından da test edilebiliyor. Microsoft uzun bir aradan bugün yepyeni özellikler ve geliştirmeler içeren Windows 10 Yapı 15002 sürümünü kullanıma sundu.

  Windows Bilgi Koruması, kuruluşların kişisel ve iş bilgilerini tanımlamalarına, hangi uygulamaların hangi uygulamalara ve bilgilere erişebildiğini belirlemelerine ve kullanıcıların iş verilerini hangi kullanıcılarla paylaşabileceklerini belirlemek için gerekli temel denetimlerin (kopyala-yapıştır denetimleri dahil) sağlamasına yardımcı oluyor. Windows Insider programı yöneticisi Dona Sarkar, yeni yapı ile ilgili uzun bir blog yazısı yayınladı. Tüketici odaklı özelliklerin uzun listesinin yanı sıra Microsoft, Windows Bilgi Koruma özelliğindeki geliştirmeleri de Windows Insider kullanıcılarına sunuyor.
  Bazı kurumsal müşteriler, İş dosyalarını çıkarılabilir bir sürücüye kaydettikten sonra, şifreleme nedeniyle dosyalara farklı bir aygıta erişmesini engellendiği konusunda geri Bildirimler göndermişti. Windows 10 Yapı 15002'de, Microsoft, iş dosyalarını çıkarılabilir bir sürücüye taşımayı kolaylaştıracak olan, bu durumda ne yapmak istediğinizin seçilmesine izin vermek için bir komut eklendi.
  Microsoft Edge ve EdgeHTML, Windows 10 Yapı 15002 ile büyük gelişmeler getiriyor. Yapı 15002 güncellemesi, Başlat Menüsü, Microsoft Edge, Ayarlar ve İşletim sisteminin diğer bölümleri için yeni özellikler sunuyor. Microsoft Edge'e gelince, Edge kullanıcıları için bir çok yeni özellik kullanıma sunuluyor. Yeni güncellemedeki en dikkat çekici yeni özelliklerden biri, temel olarak Edge'de açılmış tüm sekmelerin canlı önizlemesini gösteren adres çubuğundaki yeni Tab Önizleme özelliği olacak gibi görünüyor.
  Yapı aynı zamanda, daha sonraki bir tarihte açabilmeniz için açılan sekmeleri bir kenara toplamanıza olanak tanıyan yeni bir Sekme Toplama özelliği içeriyor. Atlama Listesi: Görev çubuğu simgesinden doğrudan Microsoft Edge için yeni bir pencere veya yeni bir InPrivate sekme penceresi başlatmaya imkan tanıyor. Flash Tıkla Çalıştır: Microsoft Edge artık güvenilmeyen Flash içeriğini, kullanıcı açıkça oynatmayı seçene kadar varsayılan olarak engelleyecek. Bu sayede istenilmeyen Flash içeriklerin otomatik olarak oynstılması engellenmiş olacak.
  Windows 10 Yapı 15002 sürümü ile gelen diğer bir yenilik ise Başlat Ekranında uygulama klasörleri oluşturma özelliği oldu. Yeni ekran görüntüsü kısayolu (Ctrl + ÜstKrkt + S) masaüstünüzün bir bölgesinin ekran görüntüsünü almanıza ve panodan istediğiniz herhangi bir uygulamaya yapıştırmanıza olanak tanıyor.
  Bugün yayınlanan Windows 10 Insider Preview Yapı 15002 daha bir çok yeni özellik ve küçük geliştirmeler, hata gidermeleri içeriyor. Gelen bilgilere göre Microsoft Ocak ayında yeni özellikler eklemeyi tamamlayacak ve Şubat ayından itibaren Nisan ayında yayınlanması planlanan Windows 10 Creators Update Güncellemesi için hata gidermelerlne odaklanacak.
   
 16. mehmetkarahanlı

  mehmetkarahanlı Co.Admin

  Alınan Beğeniler:
  55
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Windows 10 Yapı 15007, Insider Hızlı Halka için Mobil ve PC'de Yayınlandı


  Microsoft, Windows 10 Insider Preview Yapı 15007 sürümünü, Insider Hızlı Halka kullanıcıları için yeni özelliklerle akıllı telefonlar ve bilgisayarlar için yayınlandı.

  [​IMG]

  Microsoft, bu hafta pc için Windows 10 Yapı 15002 sürümünü kullanıcılara sunduktan sonra nihayet uzun bir ardından hem pc hem de mobil için (mobil için oldukça gecikmiş olsa da) aynı aynı anda Windows 10 Insider Preview Yapı 15007 sürümünü hızlı halka kullanıcılarına sundu. Yeni güncelleme, sürüm numarasını 15007'ye yükseltirken detaylarını aşağıda bulacağınız bir çok yeniliği beraberinde getiriyor.
  Pc için gelen yeni özellikler arasında bir önceki yapıda tanıtılan, kaydedilen sekmeleri paylaşma, ayrıca Cortana entegrasyonu ile diğer cihazlarınızda kaldığınız yerden devam etme yeteneği bulunuyor.
  Microsoft, geliştiricilerin artık bildirimlerde ilerleme çubukları uygulayabileceği bir özellik de ekledi. Bu özellik Android kullanıcıları için, uygulama geliştiricilerinin, güncellemeler ve uygulama indirmeleri gibi şeylerin Aksiyon merkezi üzerinden ilerlemesini göstermesine izin vermesi nedeniyle tanıdık gelecektir.
  Windows 10 Mobile Yapı 15007 ise dün gelen bilgilere göre daha önce bir Windows 10 Mobile yapısı (Yapı 14998) yanlışlıkla yayınlanmış olsa da, bu yapıdan oldukça yeni ve gelişmiş bir ayarlar menüsü, web ödemeleri (daha önce ayrıntılarıyla verdiğimiz), Windows Helio ile daha hızlı oturum açma ve daha pek çok özellik gibi değişiklikleri içeriyor. LGBT toplumundaki insanlar için Microsoft, Windows klavyesinin desteklediği Gökkuşağı emoji ile çeşitliliğe olan desteğini gösteriyor.

  [​IMG]


  [​IMG]
  Windows 10 Mobile Yapı 15007 Yenilikleri:


  • Ayarlarınızı Azure Active Directory (AAD) Kimliği (Mobil) kullanarak senkronize edin
  • Uygulama Sıfırlama: Uygulama verilerini sıfırlamak ilk yüklendiği haline dönmesini sağlar
  • Web Ödeme: Microsoft Cüzdan ile web sitelerinde ödeme yapma yeteneği
  • Cortana: Müzik tanıma geliştirmeleri, AAD kimliği ile oturum açma, Çince için müzik tanıma,
  • Yüksek kontrastlı UWP uygulamaları için geliştirilmiş okunabilirlik
  • İhtiyacınız olan ayarı Ayarlar'da bulmanıza yardımcı olan değişiklikler
  • Güncellenmiş cihaz ayarları
  • Güncellemeleri duraklatmak için yeni seçenek

  Bu bir Windows Insider Hızlı Halka yapısı olduğu için, kullanıcıların genel olarak tedirgin olabileceği sorunlar ve hatalarla dolu olması söz konusu olabilir. Bu nedenle yüklemek isteyenlerin öncelikle bu sorunlarla başa çıkabilecek derecede iyi teknoloji bilgisine sahip olması gerekir.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.